Začínam si čoraz viac uvedomovať, že mám problém s vnímaním času. Len nedávno som bola tou bláznivou stredoškoláčkou a dnes som dospelá, nezávislá žena. Nepýtaj sa ma ako som sa sem dostala. Sama tomu nerozumiem, jednoducho som tu. Pomaly, ale isto, prichádzam do veku, kedy sú moje rovesníčky zasnúbené, plánujú svadby, prípadne čakajú deti. Ja si v duchu vravím: „ešte nie.“

Mať takéto záväzky pár rokov po dvadsiatke? Pevne verím, že toto nebude môj prípad. Nie, pretože, ešte skrátka nenastal ten správny čas. Nemysli si o mne, že som z kameňa. Nie som taká chladná, ako sa ti môže zdať. Možno, že niekde mojom v podvedomí, je práve stabilný vzťah a šťastná rodina, presne to, po čom v živote najviac túžim. Som predsa žena, takto je to pre mňa prirodzené a rozhodne sa za to nehanbím.

Mám však jedného nepriateľa, čas. Príliš veľa času som strávila nesprávnym spôsobom. Doslova som ho márnila, lebo som si neuvedomovala, aký je drahocenný. A kým som sa konečne naučila ako si užívať život, kým som konečne začala robiť to, čo ma napĺňa, kým som začala cítiť šťastie, dostala som do tohto bodu.

Túžim dohnať všetko, čo som zameškala. Byť s priateľmi, cestovať alebo iba si vychutnávať tie úplne obyčajné chvíle, ktoré práve robia život krásnym. Počúvať ako padá dážď na parapetu, prechádzať sa nočným mestom, sledovať západ slnka a mnoho iného. Toto sú dôvody, pre ktoré chcem momentálne žiť.

sunset-hill-woman

foto:walldevil.com

Som tak trochu karieristka? Jasné, nepopieram, že by som chcela niečo dosiahnuť aj v tejto oblasti. Je vo mne určite viac emancipácie než bolo v mojej mame či v starej mame, no vyslovene sa za karieristku nepovažujem. Bolo by skvelé, ak by som sa po skončení školy zamestnala v jednej z mojich vysnívaných oblastí. No som si istá, že nechcem obetovať celý život kariére.

Inak povedané, viem, že sa raz usadím, budem dobrou ženou a matkou, cítim to. Aj keď, úprimne, pri predstave, že by to malo byť teraz mi naskakujú zimomriavky. Jedného dňa to príde, ale chce to ešte čas, veľa času…

Je to zlé, ak to cítim takto? Nikto nemá právo, aby to mohol tvrdiť. Neodcudzujem dievčatá, ktoré sa rozhodli založiť si rodinu v mladom veku. Každá z nás je individuálna, nesnažme sa tvoriť nejaké šablóny. Biologicky je ideálne mať dieťa skôr, avšak spoločnosť a táto doba posunula hranicu trochu ďalej.

Nech už to cítiš tak ako ja, alebo úplne opačne, neobviňuj sa. Konaj tak, ako to cítiš, veď ty sama vieš, čo je pre teba správne. Nerieš to, čo ti vraví spoločnosť. Rob veci vo svojom živote tak, aby ťa robili šťastnou a dôveruj svojej intuícií. To je moja odpoveď.

Foto: tumblr.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife