Pexels/Pixabay

Každá z nás túži po krásnom, pokojnom, láskyplnom a zdravom vzťahu. Ten je však potrebné budovať priebežne po celý čas a vyžaduje si úsilie oboch partnerov. Čo robiť, aby sme si ho aj skutočne udržali?

Azda žiaden z partnerov nechce fungovať v toxickom vzťahu. Povedzme si úprimne, načo by nám aj bol, ak sme v ňom nešťastní. O tom, že budovanie zdravého vzťahu nie je až také zložité ako sa na prvý pohľad zdá a ako sa oň starať sa môžeš dočítať nižšie. Zhrnuli sme ich pre teba v krátkych piatich bodoch ako na to. 

Rovnosť partnerov je nesmierne dôležitá. Ak vo vzťahu chýba, potom v ňom nebudete vedieť fungovať, pretože zdieľanie vašich názorov, pocitov či postojov nebude rovnaké alebo minimálne podobné. Vnímajte to preto rovnako, inak nebude váš zväzok zdravý.

Prijímanie vzájomných nedostatkov je tiež dôležitou súčasťou kvalitného a dobrého vzťahu. Nikto z partnerov nie je dokonalý a každý má svoje chyby. Sú také, ktoré sa dajú rešpektovať a dá sa na niektorých z nich aj zapracovať. Pokiaľ ich však nie je veľa a takých, ktoré vzťah narúšajú, potom ste v tom správnom obaja.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating