Zdravý vzťah

Zdravý vzťah je niečo, po čom túži každá z nás. Chceme byť šťastné a milované po boku svojho partnera. To, či sa práve teraz nachádzaš v takomto vzťahu, ti prezradia tieto 4 znaky.

Dôverujete si

Máte k dispozícii heslá toho druhého, ale nemáte za potrebu kontrolovať si mobily. Nebojíte sa, keď niekto z vás ide von s kamarátmi, že sa stane niečo zlé. Jednoducho viete, že nikto z vás by neurobil tomu druhému niečo, čo by sa mohlo považovať za podraz alebo neveru. Viete, že vaša láska a rešpekt sú oveľa silnejšie, než čokoľvek iné, a preto si navzájom dôverujete.

Rešpektujete koníčky a prácu toho druhého

Aj keď vám niekedy zaberajú ten čas spolu, hlavne tá práca. Viete, že máte nejaké kariérne ambície, ktoré chcete naplniť a nestojíte si v ceste. Uvedomujete si, že sú obdobia, keď vás jednoducho pohltí práca a nedá sa s tým nič urobiť. Nevyčítate si to, ale naopak sa podporujete a vytvárate na to správnu atmosféru. Takéto správanie len utužuje váš vzťah a robí ho silnejším.

Rešpektujete svoju rodinu a kamarátov

Nemusia sa vám úplne páčiť alebo nemusíte mať s nimi úžasný vzťah. Ale viete, že sú dôležití pre toho druhého a nesnažíte sa tieto vzťahy rozbíjať. Presne takto sa prejavuje rešpekt a vo vzťahu je na nezaplatenie.

Nemáte klasické hádky

Áno, aj zdravý vzťah môže mať hádky a nie je na tom nič hrozného. Akurát sú úplne iné, než tie v toxickom vzťahu. Napriek všetkému, každý z vás si z tej hádky niečo odnesie a začne to využívať v prospech vášho vzťahu. Tieto konflikty sa nedajú nazvať zbytočnými, pretože váš vzťah len utužujú a robia ho lepším.

Chceš vedieť, ako vybudovať zdravý a dlhodobý vzťah? V tomto článku sa dočítaš o istých zvykoch zdravých párov, ktoré ti to zabezpečia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating