Instagram/amebeverly

Po zdravom a dlhodobom vzťahu túži asi každý. Nie vždy je to ľahké a jednoduché, pretože cesta za naplneným a netoxickým vzťahom vedie cez tŕnisté chodníčky.

Keď budeš mať trpezlivosť a so svojim priateľom to nevzdáš, čaká vás krásna a ružová budúcnosť. Ako sa hovorí, vzťahy sú na začiatku ťažké, no čím viac sa spoznávate, trávite spolu čas, viete o sebe a komunikujete spolu, tým je to ľahšie a viete aj rýchlejšie vyriešiť problémy.

Tieto zvyky dodržujú páry, ktoré sú spolu už niekoľko rokov a perfektne im to funguje. Ak ich vo svojom vzťahu začneš robiť, usmeje sa na vás dvoch šťastie a vydrží vám to dlho.

1. Diskutujú o každom probléme hneď na začiatku.

Vyspelé páry sa otvorene rozprávajú o tom, čo ich trápi, hnevá alebo čo by chceli zmeniť. Nečakajú, že ich partner to uhádne a domyslí si, povedia si to.

zdroj: Unsplash/Devon Divine

2. Nepodvádzajú.

Veľmi dôležitý bod, ktorý by si mal každý zapamätať. V zdravom vzťahu neexistuje nevera, len vernosť a úprimnosť. Páry, ktoré sú spolu už dlho, sa spolu rozprávajú aj o intímnych veciach a všetko vedia vyriešiť.

3. Trávia čas oddelene.

Dlhodobé vzťahy fungujú najmä preto, že muž a žena vedia tráviť čas oddelene. Vďaka tomu si nelezú na nervy, nevidia sa každých 5 minút a keď sú spolu, je to pre nich vzácnejšie.

4. Aktívne sa počúvajú.

Keď sa rozprávajú, nemajú zapnutú televíziu a nie sú na mobile. Dívajú sa partnerovi do očí a aktívne ho počúvajú. Len tak vedia pohotovo reagovať a odpovedať.

zdroj: Pexels/Moises Solorzano

5. Snažia sa, aby mal vzťah stále iskru.

Nenechajú ho upadnúť do stereotypu, pretože by to potom nedotiahli ďaleko. Minimálne raz do mesiaca idú niekam na romantický výlet alebo predĺžený víkend.

6. Robia veci, ktoré nie sú príjemné.

Občas tieto páry musia urobiť veci, ktoré nie sú príjemné, aby potešili svoje polovičky. Len vďaka tomu im to spolu drží. Raz ide muž so ženou do divadla, aj keď by radšej skočil na pivo. No a potom s ním žena nemá problém pozrieť si futbal, aj keď by radšej minula celú výplatu na nákupy.

7. Nemajú pred sebou tajnosti.

Sú úplne otvorení a vedia o všetkom. Pre aké veci sa ten druhý môže trápiť, akú majú za sebou minulosť, čo očakávajú od budúcnosti a ako sa môžu navzájom potešiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating