Ak máš nejaké peniažky nazvyš, vždy sa nájde niekto, kto potrebuje tvoju pomoc. Či už ide o bezdomovca, ktorého stretávaš každý deň na ulici, rodinu, ktorá prišla o strechu nad hlavou, dieťatko s chorobou alebo zvieratká v útulku. 

Nejde však vždy len o peniaze a keď ani ty nemáš dostatok, koľko by si potrebovala, je tu aj iná možnosť pomáhania. Môžeš sa stať dobrovoľníčkou a spolu s ďalšími ľuďmi pomáhať ostatným. Alebo to môžeš robiť aj sama na vlastnú päsť. Dôležité je, že chceš pomôcť a chceš byť lepším človekom.

Nielen že niekomu pomôžeš zlepšiť život, ale pomáhaním a dobrovoľníctvom sa aj z teba stane lepší človek. Budeš si viac vážiť všetko okolo seba, budeš mať lepšiu náladu a budeš pozitívnejšie naladená. A to len vďaka tomu, že nebudeš sedieť doma na zadku.

Budeš mať dobrý pocit

Ak sa rozhodneš niekomu pomôcť, budeš svedkom toho, ako sa zlepší život danej osobe. Uvidíš úsmev na ich tvári, budeš cítiť ich vďačnosť a pokoru. Vďaka tomu budeš mať zo seba veľmi dobrý pocit. Niekedy stačí naozaj málo, aby sa tento svet stal lepším a krajším miestom pre náš život.

Spoznáš nových ľudí

Ak sa rozhodneš pre dobrovoľníctvo, určite spoznáš kopec nových, zaujímavých a inšpiratívnych ľudí, ktorí obohatia tvoj život. Práve pri problémoch a pri ich odstraňovaní môžu vzniknúť pevné putá a silné priateľstvá. A tie ti už nik nevezme.

Naučíš sa nové veci

Ak chceš pomáhať, určite vieš aj ty niečo, čo môžeš poskytnúť. Môžeš sa ale aj veľa naučiť od ostatných. Zlepšíš svoju komunikáciu, budeš otvorená novým veciam, stane sa z teba lepší tímový hráč a podobne. Dobrovoľníctvo si môžeš napríklad napísať aj do svojho životopisu a na pracovnom pohovore určite získaš nejaký plusový bodík.

Budeš tráviť čas zmysluplne

Namiesto scrollovania sociálnych sietí môžeš svoj čas využiť aj zmysluplnejšie a práve dobrovoľníctvo je ideálne. Nemusíš sa mu venovať celý deň, niekedy úplne postačí aj hodinka. Zlepšíš tak svoj život a hlavne svoje psychické zdravie. Budeš sa viac usmievať, budeš pozitívne naladená a celkovo sa budeš cítiť oveľa lepšie. Aspoň za vyskúšanie to stojí, nemyslíš?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.