pexels.com

Prečo ľudia prestávajú ľúbiť? Čo je všetko za tým? Je to zo dňa na deň alebo je to dlhodobejšieho charakteru?

,,Milujeme tých, ktorí nás odmietajú a odmietame tých, ktorí nás milujú.“

Každá z nás sa stretla so situáciou, že sa zaľúbila do niekoho, s kým nikdy nemohla byť.

V našom živote sa objavil niekto kto by  nás skutočne mohol ľúbiť a dokázal by si nás ako človeka aj vážiť. Ťažko je však bojovať proti láske, keď to, čo cítiš, tak ľahko neovplyvníš. Možno ti napadlo, že by si to skúsila s niekým, ku komu necítiš pravé puto. Zamyslíš sa, že možno by sa to nakoniec všetko mohlo zmeniť. Možno by sa to v tvojom vnútri zmenilo a skončili by ste spolu v šťastnom vzťahu. Ale, čo ak nie?

zdroj: unsplash.com

Keď to najmenej očakávaš sa v tvojom živote objaví niekto iný. Je vám spolu dobre, dokážete viesť spolu dlhé rozhovory na rôznorodé témy. Máte rovnaké názory, postoje, navzájom chápete jeden toho druhého. Ste tu jeden pre druhého, navzájom sa vypočujete.

Rešpektujete sa navzájom. Začneš premýšľať, že ten človek, s ktorým dokážeš stráviť aj celý deň neprišiel do tvojho života náhodou. Veď máte toho toľko spoločného a aj napriek tomu, že ste veľmi rozdielni, rešpektujete to.

Nastane deň, keď ti príde na um začať s ním konverzáciu o tom, ako je to z jeho strany. Očakávaš, že to vníma rovnako ako ty, alebo aspoň podobne. Príde odpoveď. Zostaneš prekvapená. Napíše ti dlhý paragraf o tom, ako to vníma. Sám nevie, čo chce. Stále je zaseknutý vo svojej minulosti. Bojí sa pohnúť vpred, pretože si sám o sebe myslí, že je príliš komplikovaný na to, aby mu to s niekým mohlo vyjsť. Rozbehne sa debata o tom, čo vlastne chce, očakáva. Obaja prídete na to, že ste veľmi odlišní. Každý  z vás očakáva niečo iné. Držala si si od neho odstup, ale zbytočne. Vytvorila si si k nemu citové puto.

zdroj: unsplash.com

Má ťa rád, sám nevie, v akej miere. Bojí sa, že ti ublíži a to nechce. Napíše ti ďalší dlhý paragraf o tom, ako ho to nesmierne mrzí, že ťa dostal do tejto komplikovanej situácie. Kedysi veril na lásku, mal veľké očakávania. Stačilo však zopár nesprávnych ľudí a problémov na to, aby sa zmenil. V jeho živote nastal zlom. Človek, ktorý mal také veľké srdce a ilúzie o živote znecitlivel.

Nevie, čo chce, je zmätený. Uzavrel sa , pretože jeho srdce bolo tak veľmi polámané, až nastal tento zlom. Avšak toto sa neustále deje.

Každý človek má svoje limity. Človek, ktorého srdce bolo už veľakrát zlomené, sklamané sa do seba časom uzavrie. Prestáva vedieť, čo chce po citovej stránke.

Stretne sa s druhým človekom, ktorý nie je tak zatvrdnutý. Potom čo sa dozvieme sa, že sme pre toho druhého neznamenali toľko, ako on pre nás, bolí to. Bolí to, či už sme doňho zaľúbení, alebo sme sa naňho iba naviazali. Zostáva otázkou času, kedy sa aj z nás stane niekto taký. Niekto, kto sa natoľko obrní voči citom a láske. Nečudo, po všetkých tých ranách. Je to akoby neustály kolobeh. Je to v nás a neustále to cirkuluje medzi nami.

Ľudia prestávajú ľúbiť. Prestávajú ľúbiť, pretože ich srdce bolo už toľko krát zlomené, sklamané.  Nemáme jasno vo veciach, ktoré v skutočnosti chceme. Do vzťahov by sme sa mali púšťať, len ak sme si na 100% isté, že to čo chceme je vzťah. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog