Žena sa opiera o muža

Veľká láska a po nej veľké sklamanie. Smútok vystrieda nádej po tom, čo si vypočujeme všetky tie dobre znejúce sľuby o tom, ako bude všetko lepšie, ako sa niečo (oni) zmenia. A tak dávame druhú šancu mužom, ktorí si ju nevážia. Ten kolotoč sa opakuje a my aj napriek tomu ostávame s chlapmi, ktorých sme už z neho mali dávno vysadiť.

Zdá sa ti tento príbeh povedomý? Nie si jediná žena na tomto svete, ktorá už stráca trpezlivosť, no aj tak sa od toho muža nevie odpútať. Niekedy je to slepá láska, inokedy len zvyk či strach z toho, čo by bolo, ak by nebolo jeho. A možno sme len naivné ako tínedžerky, keď veríme, že jedného dňa niekoho v tomto vzťahu osvieti a prestane nás ťahať za nos. Necháme sebou manipulovať, no s každým ďalším sklamaním vo vnútri umierame.

Prečo ostávame s chlapmi, ktorí si nás nezaslúžia?

Každý vzťah má problémy, veľké či malé, na tom nezáleží. Dôležité je to, že sa nemôžeš kvôli nemu cítiť večne smutná, vyčerpaná a oklamaná. Vždy, keď príde to sklamanie, povieš si, že stačilo. No on presne vie, ako ťa presvedčiť, aby si mu nedala zbohom. Sladké reči a sľuby, ktorým tak veľmi chceš veriť, že to znova skúsiš. Už ani nevieš koľkokrát si tomu dala druhú šancu (už by to bola snáď sedemnásta).

Prečo ostávame s chlapmi, ktorí si nás evidentne nevážia? Čo od nich čakáme? Že si vstúpia do svedomia a náš vzťah, ktorý bol doteraz plný drámy, sa zmení na jednu rozprávku? Ľudia sa nemenia. Tí, ktorí ťa oklamali raz, to spravia aj nabudúce. A muž, ktorý ti láme srdce, ťa nikdy skutočne nemiloval. Inak by nedovolil, aby si sa takto trápila.

Možno veríš, že si uvedomí, ako veľmi ťa ľúbi a všetko bude v poriadku. No dokedy chceš na taký zázrak čakať? Dokedy mu dovolíš zahrávať sa s tebou? Čo ak ti poviem, že na tomto svete je niekto, kto by si nikdy nedovolil urobiť ťa nešťastnou? Ak sa však neodpútaš od toho nesprávneho, nikdy ho nestretneš.

Nikdy nespoznáš lásku, ktorá nevie, čo sú to klamstvá a prázdne sľuby.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating