thoughtcatalog.com

Aj keď sa snažíme nahovoriť si, že ich nepotrebujeme a je nám dobre, keď sme samé, pravdou je, že niektoré vlastnosti, ktoré muži majú nám ženám chýbajú.  A aj napriek tomu, žeby sme ich niekedy najradšej poslali kadeľahšie nemôžeme poprieť, že ich jednoducho milujeme.

Keď som počula slová jednej známej pesničky od Beyonce : „ If I were a boy even just for a day“, prinútilo ma to zamyslieť sa nad tým, čo nás na chlapoch priťahuje. Nemyslím teraz fyzický vzhľad, pretože každý má svoj vlastný typ. Skôr mám na mysli vlastnosti, ktoré sú na mužoch príťažlivé.pexels-photo-275266www.pexels.com

 Tu je výber tých 15 naj:

 1. Odvaha je to, čo nám niekedy chýba. Na niektoré veci proste nemáme gule. 😛
 1. Bezstarostnosť – určite sa netrápia pre kilečko na váhe, ktoré im nezvratne pribudlo počas sviatkov.
 1. Vedia vypnúť – už si videla muža len tak sedieť a pozerať „doblba“ a na otázku : „ Na čo myslíš ?“ odpovedal jednoducho , „ na nič“ ? Ver mi, neklame.
 1. Neriešia minulosť – minimálne ju nerozpitvávajú tak, ako zvykneme my večer s kamoškou pri vínku.
 1. Sústredia sa – majú väčšiu schopnosť sústredenia. Pokiaľ sú do niečoho ponorení, nedokážu sa tak ľahko rozptýliť.
 1. Sú dobrými kamarátmi – a nikdy neodmietnu pozvanie na pivo.
 1. Vedia nás upokojiť ( a uspokojiť) – vo chvíli, keď máš nervy na krajíčku a už ideš vybuchnúť, po prípade už dávno kričíš, on si dokáže zachovať pokoj a jednoducho počkať, kým prehrmí.
 1. Sú hraví – milujem na nich to, že nech majú 20,30 či 50 rokov, stále sa dokážu nadchnúť pre hračky (drony, autíčka na ovládanie, helikoptéry, modely áut a vláčikov, počítačové hry…)
 1. Majú blízko k prírode –a tým nemyslím len mesiac neoholenú bradu . Jednoducho nemajú problém zbaliť sa ísť niekde na víkend na stanovačku.
 1. Rozhodnosť – myslím, že si nevyberajú pol hodiny či si dajú vanilkové alebo orieškové latté. Väčšinou prídu a vedia čo chcú.
 1. Nadhľad – dokážu sa povzniesť nad banalitami a mnohokrát sa vedia zasmiať nad situáciami, ktoré nám vtipné neprídu. Ak ich už niečo trápi, tak sú to zvyčajne vážne veci.
 1. Zručnosť – sú šikovnými inštalatérmi, opravármi, automechanikmi, maliarmi, ba dokonca vedia aktualizovať Windows, či nainštalovať SIMS 4.
 1. Logika – dokážu prísť s veľmi inovatívnymi nápadmi riešenia problémov.
 1. Sú športovo založení – je to vidieť už len na návštevnosti fitness centier. Muži sú jednoducho tí, ktorých viac zaujíma rozvoj svojej sily a potenciálu.
 1. Ochrancovia– pri kom inom sa dokážeš cítiť tak bezpečne?

Som si vedomá toho, že nie každý muž zapadá do tohto zoznamu. Možno sa nájde v jednom, piatich alebo všetkých pätnástich bodoch . Aj napriek tomu viem, že ak niekoho milujeme dokážeme privrieť všetky oči (aj tie ktoré nemáme).

Žene stačí poznať dobre jedného muža, aby pochopila všetkých. Muž môže poznať všetky ženy a napriek tomu nepochopí ani jednu.“
– Helen Rowland

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating