Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Občas príde ten povestný deň blbec, keď vstaneš nesprávnou nohou z postele a v tomto duchu stráviš celý deň. Alebo ťa niečo trápi, čo ti prináša nepokoj v hlave aj na srdci a tým pádom nedokážeš byť úplne spokojná. Už nech je príčinou čokoľvek, ver mi, je okej byť nahnevaná, smutná, bez nálady. Ver mi, je to v poriadku. Ide o to, ako sa s tým vysporiadaš.

pexels-photo-273171 pexels.com

Tvoje vnútro je tvoja záhrada. To, čo tam pestuješ, to tam vyrastie. Ty sa o to staráš, ty si pani tejto záhrady. Negatívne pocity si predstav ako burinu, je na tebe či ju tam necháš alebo nie, ale v konečnom dôsledku pre teba nemá žiadny úžitok.

Predstav si, že je len na tebe, čo je pre teba dôležité a čo pre teba nie je podstatné. Je na tebe, akú dôležitosť pripíšeš veciam, udalostiam, osobám a do akej miery im dovolíš, aby ťa ovládali. Ak chceš byť šťastná, musíš sa o to postarať. Ty a nikto iný. Nikto ťa nedokáže spraviť šťastnou, ak v sebe nemáš pokoj. Ak nie si vnútorne vyrovnaná ty, nikto ďalší pri tebe nebude môcť byť naozaj šťastný.

To, kvôli čomu si dnes plakala pre teba o pár rokov úplne stratí význam. Viem, hovorí sa to ľahko, ale verím, že si na tieto slová raz spomenieš. Život nie je vždy ľahká hra, ale ty ju hráš. Je na tebe ako sa k veciam postavíš. Prosím, skús to so vztýčenou hlavou a so silou ženy, s ktorou len taký-nejaký vánok nepohne…To, čo ťa dnes tak vytočilo možno nebolo až také strašné. Ten, kto ťa dnes sklamal možno za to až tak nestojí. Zváž, či to čo ti tak často spôsobuje zármutok a tvoje dni mení na zlé, má takú cenu, aby si to nechávala pri sebe.

Váž si všetko pekné a vzácne, váž si ľudí, ktorí za to stoja a váž si seba. Tvoj deň si vytváraš totiž sama.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife