Unsplash/Ryan Jacobson

Všetky ženy snívajú o tom, že raz budú mať šťastný vzťah a neskôr aj manželstvo, už navždy. Nikto z nás nejde do vzťahu s tým, že bude raz podvedený. Takúto možnosť asi ani neočakávame.

Nevera tu však vždy bola, je a aj bude. A pre tieto dôvody sa u mužov vyskytuje najčastejšie.

Vo vzťahu je dlho neriešený problém

Najčastejší a najlogickejší dôvod toho, prečo chlapi zahýbajú ženám. Vo vzťahu sa objaví problém, ktorý sa nevyrieši a nastane dusno (tichá domácnosť). Muži sa potom neradi vracajú k svojím partnerkám, pretože vedia, čo ich doma čaká. Oveľa jednoduchšie je ísť za milenkou, ktorá dá chlapovi to, čo potrebuje a vždy je veselá.

Pokiaľ nechceš, aby ťa tvoj partner začal podvádzať, rieš problémy vo vzťahu hneď a neignoruj ich.

Vytratila sa milosť a romantika

Aj keď to tak nevyzerá, muži vedia byť romantickí a nežní tiež. Potrebujú však tieto prejavy cítiť aj od svojej partnerky. V ženách sa často romantika a milosť vytratí preto, pretože sú zamerané na to, čo všetko muž urobil zle. Neustále sa sťažujú, ukazujú na nedostatky, kritizujú neporiadok a hádajú sa.

Milenka vie byť v každej situácii milá, nežná a plná romantiky. Sama totiž túži po tom, čo nemá. 

Z tvojej strany necíti záujem

Partner ti môže byť neverný vtedy, keď sa prestaneš pýtať na jeho názory, prestaneš sa zaujímať o jeho koníčky a nebudeš mať prehľad ani o veciach, ktoré sa mu cez deň stali. Každý vzťah je však založený na rešpekte a na tom, že keď sa svojho partnera pýtaš na názor, prejavuješ tak úctu a dávaš mu najavo, že na jeho mienke záleží.

Pokiaľ to prestaneš robiť, muž si nájde niekoho iného, kto to urobí za teba. Milenku.

Vytratili sa komplimenty a pochvala

O vďačnosti sme už písali. Túto vlastnosť by mali mať všetci, ktorí chcú zdravé a trvalé vzťahy. Ďakovať svojmu partnerovi by si mala za všetko, čo urobí, nech je to akákoľvek maličkosť. Nemysli si, že keď ti na poďakovanie nezareaguje, nevšimol si to. On to vníma a ukladá si to do pamäti.

Musí stále vidieť a cítiť, že si mu za všetko vďačná, inak si nájde niekoho iného.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating