Aj keď sa hovorí, že na pravú lásku sa oplatí počkať, a že k tebe príde sama, pravdou je, že mnoho z nás na to zabúda. V snahe nájsť si partnera, len aby sme viac neboli single, občas zbytočne tlačíme na pílu tam, kde to vôbec význam nemá. A my to vidieť nechceme.

Poznáš to aj ty. Tak veľmi túžiš po láske, a po tom, aby sa konečne pošťastilo aj tebe. Všetci v tvojom okolí sú zamilovaní a ty nechceš byť výnimkou. Už sa vidíš pred oltárom s tým chlapíkom, čo ťa včera pozval na drink. Chodíš na zoznamky, flirtuješ a v každom chlapovi, na ktorého sa pozrieš, vidíš potenciál stať sa tvojím budúcim. Spomaľ, zlatko.

Vieš čo je na láske najkrajšie? Práve to, že príde sama. Vtedy, keď to budeš najmenej čakať, nájde si ťa. To je čaro skutočnej lásky, nie nasilu vybojovaných vzťahov, ktoré končia katastrofálne.

Ona presne vie, koľko času ti dá skôr, ako k tebe príde. Nemôžeš čakať, že sa ráno zobudíš s myšlienkou, že je čas na vzťah, a večer stretneš „toho pravého“. Skutočnú lásku budeš musieť hľadať dlhšie. Alebo, vieš čo? Radšej ju nehľadaj vôbec. Na čo by si to robila, keď už vieš, že príde sama?

Ži svoj život najlepšie, ako vieš. Venuj sa sama sebe, svojim kamoškám, rodine, záľubám. Uč sa nové veci, rozvíjaj svoju osobnosť. Buď vďačná, teš sa z maličkostí a vyrovnaj sa s minulosťou. A až bude všetko ako má byť, zrazu sa na teba usmeje ten, po ktorom si predtým tak veľmi túžila. A tvojmu hľadaniu bude koniec.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.