šťastný vzťah
Pexels/Ron Lach

Neexistuje človek, ktorý by nechcel zdravý a šťastný vzťah. Bohužiaľ, vzťahy majú svoje vzostupy a pády, bez ktorých by to asi nebolo to pravé orechové.

Okrem úprimnosti, lásky, dôvery, komunikácie a spoločných aktivít, by mal pár pracovať aj na tom, aby mali vybudovanú hlbokú intimitu. Vďaka nej ich problémy nerozdelia tak ľahko a ani nevera sa u nich nemusí objaviť. Pomáha jej predchádzať, ale tiež to nie je na 100 %. To je už na každom zvlášť.

Keď však s partnerom zaradíte tieto veci do vašej dennej rutiny, postupne si vybudujete šťastný vzťah.

10-sekundový bozk a 20-sekundové objatie

Intimita sa najrýchlejšie buduje fyzickým kontaktom, no nie je len o ňom. Pre jej zvýšenie sa snaž bozkávať so svojím priateľom viac než 10 sekúnd a objímať ho dlhšie než 20 sekúnd. Podľa príspevku Psychology Today  stačí druhému necelá minúta na to, aby začal dôverovať danej osobe, ktorá ho objíma. Zázračné, no nie?

Prekvapenie počas týždňa

Vzťah by nemal spadnúť do stereotypu. Vďaka prekvapeniam sa mu v tom tvojom vyhneš a ešte si aj s partnerom vybuduješ silnejšiu intimitu. Dohodnite sa, že sa každý týždeň niečím príjemne prekvapíte.

Raz môže prekvapiť on teba, druhýkrát môžeš zase ty jeho. Výhodou je, že prekvapenia urobíte podľa toho, čo máte radi, takže sa navzájom hlbšie spoznáte a zabavíte.

Do postele v rovnaký čas

Posledným tipom je chodiť spávať v rovnaký čas. Vďaka tejto aktivite si môžete vymyslieť nejaký malý rituál, ktorý vám pomôže vybudovať milujúci vzťah plný vášne a podpory.

Samozrejmosťou je, aby ste do postele išli bez mobilných telefónov a nič vás nerušilo. Len tak sa môžete plne venovať jeden druhému.

Zdroj info: Psychologytoday

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating