Pravda či lož

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pravdepodobne najväčšou formou rešpektu, ktorú ti môže niekto prejaviť, je úprimnosť. Keď s niekým vedieš dlhé rozhovory, ale polovica z toho sú lži, tak ako by si mu mohla veriť do budúcna. Práve vtedy, keď to bude potrebovať a z jeho úst vyjde konečne pravda, tak si uvedomí, ako veľmi pochybil. Tieto znaky ti pomôžu odhaliť o akého človeka ide.

Niektorí ľudia sú so svojimi životmi natoľko nespokojní, že sa rozhodli znepríjemňovať ich aj všetkým navôkol. Iní majú zase také nudné dni, že klamstvá pre nich predstavujú spestrenie. Naletieť klamárovi je v dnešnej dobe až príliš jednoduché. A preto si na nich skús dávať pozor a vyhľadávaj iba úprimnosť, tá je najväčší dar.

Pravda
zdroj: Unsplash/Mitchell Luo

Ako sa správa klamár

Aj obyčajného klamára dokážeš jednoducho odhaliť. Všetkých totiž spájajú určité charakteristické znaky, ktoré ti pomôžu na neho prísť. Pravda pre nich neznamená nič. Toto sú tie najznámejšie:

Ak je daný človek veľmi nepokojný, stále sa hmýri, uhýba pohľadom, tak vedz, že ide o klamára a úprimnosť je na míle ďaleko. Ale dávaj pozor, pretože aj veľmi vyrovnaný chlap, ktorý sa sústreďuje na každé slovo, môže znamenať problém.

Vzhľadom na to, že ho táto situácia, v ktorej klame, stresuje, začne sa mu triasť hlas. Nemá sebavedomie, aby dokázal rozprávať normálne. Môže sa vyhovárať aj na trému, takže buď obozretná, pretože to ťažko rozlíšiš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife