Keď som bola single, často som sa sama seba pýtala, prečo som vlastne sama? Kde je ten môj vysnívaný muž? Kde je láska, po ktorej tak túžim? Prečo sa mi vyhýba? Kam zmizla?

Časom som si uvedomila, že láska nikdy nezmizla, stále bola a je tu. Možno si dá občas niekoľko prestávok, aby si mohla na ňu zabudnúť na niekoľko mesiacov, možno pár rokov, ale vždy sa vráti. Vždy príde späť, keď si na ňu pripravená, vráti sa, keď prestaneš myslieť na to, ako ti môže ublížiť.tumblr_myyvyykygg1srtaqzo1_1280foto: penseespositives.com

Nájdeš lásku, akonáhle si sa naučila nechať ju ísť. Vráti sa k tebe, keď prestaneš nariekať nad minulosťou, nad niečím, čo si stratila. Vráti sa späť, keď si uvedomíš, že niektorí ľudia nie sú pre teba tí praví, že ťa majú len niečo naučiť, že máš s nimi prežiť len určitú časť života a potom ich nechať ísť.

Nájdeš lásku, keď sa naučíš vážiť si samú seba, pretože až vtedy dokážeš oceniť lásku, ktorú ti ponúkne iná osoba. Láska príde, ak dokážeš byť len sama so sebou, lebo vtedy si uvedomíš, aké vzácne je to byť s niekým iným.

Nájdeš lásku, ak si sa naučila spájať ju aj s inými vecami, ako len so vzťahmi, ak sa naučíš milovať svoju prácu alebo začneš žiť pre svoj sen. Láska príde akonáhle investuješ viac času a úsilia, aby si sa stretla so svojimi priateľmi a rodinou, alebo sa začneš starať o domáceho maznáčika, pretože ak otvoríš svoje srdce láske a pozrieš sa pozorne na toľko vecí, zistíš, že je všade, len ju častokrát prehliadaš.

Nájdeš lásku, keď pochopíš, že stále máš prečo žiť, aj keď máš možno zlomené srdce. Venuj sa tomu, čo ťa baví, stretávaj sa s priateľmi, navštív starých známych, nech sú kdekoľvek. Začni sa tešiť z maličkostí. Čím viac budeš žiť, tým viac budeš nachádzať lásku na neobvyklých miestach a v rôznych podobách.

Nájsť lásku je zložité, no niekedy ju netreba hľadať, pretože ona si ťa nájde sama v ten pravý čas. Príde, keď budeš pripravená a budeš ju najmenej čakať.

foto: digipulse.tumblr.com

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating