unsplash.com

Každý deň sa stretávame s novými ľuďmi a rozhodujeme sa, komu dovolíme vstúpiť do nášho života, a naopak koho si k sebe nepustíme. Niekedy máme pocit, že nás život začína nudiť, a tak potrebujeme trochu sviežosti, púšťame si k sebe  jemný vánok alebo rovno hotovú víchricu.

Mám okolo seba rôznych ľudí. Takých, čo sú uzavretí a do svojho života si nepustia takmer nikoho. Takých, čo si vedia tak povediac „správne vybrať“, a usúdiť kto im za čo stojí. Ale poznám aj takých, ktorí sú otvorení natoľko, že im je mnohokrát úplne jedno s kým sú, hlavne nech nie sú sami.

Chcem, aby si vedela, že je dôležité správne si vybrať. Neuspokojiť sa s hocičím. Mať svoje hodnoty a držať sa ich. Neurob tú chybu, že ak sa cítiš osamelá, zranená alebo len chceš vyplniť svoj voľný čas, tak znížiš svoje požiadavky a človek, ktorý ti prvý príde do cesty dokáže s ľahkosťou podliezť tvoju latku.  Ak si si vedomá svojej vnútornej hodnoty, sama najlepšie poznáš, čo je pre teba to pravé.

Musíš vedieť:

-že nie je v poriadku ak ti nedokáže venovať svoju pozornosť, bez toho, aby si o ňu musela požiadať

-že pekný zovňajšok na pevný vzťah nestačí

-že ak ťa nechá isť samú v noci domov, nezáleží mu na tvojej bezpečnosti

-že nie je správne, keď ťa k sebe zavolá o polnoci, po tom čo si dal pár drinkov

-že sú veci, s ktorými s ním nemusíš súhlasiť, a aj tak ťa bude rešpektovať

-že ak bude chcieť, nájde spôsob ako byť s tebou

-že ak ťa má rád, nebude mu robiť problém chytiť ťa na ulici za ruku

-že niektorí ľudia, ťa chcú naozaj IBA využiť

-že to, žeby si ty niečo nikdy neurobila, neznamená žeby to neurobil ani on

-že ak chceš, aby váš vzťah vydržal, musíte sa vzájomne podporovať a motivovať, aj keby to znamenalo, že budete musieť obetovať trochu spoločného času

Na svete je množstvo obyčajných vecí. Nedovoľ, aby vaša láska bola jednou z nich. Musíš vedieť, že sa naozaj niekde nachádza človek, pri ktorom nebudeš potrebovať znižovať svoje hranice, ale naopak, keď príde pochopíš, prečo ti to s nikým predtým nevyšlo.

Photo by Tom Pumford on Unsplash.com

Poviem ti jedno trefné prirovnanie, ktoré som kedysi dávno videla niekde na Facebooku a dodnes mi ostalo v pamäti. Na obrázku bol strom. Bola to jabloň. Na vrchole jej koruny boli tie najkrajšie jablká, čím bližšie sa konáre približovali k zemi, tým kvalita jabĺk klesala. Na zemi boli zhnité a prezreté popadané jablká. A teraz si predstav, že si jablko. Niektorí muži nemajú dosť odvahy vyliezť až na vrchol stromu, pretože majú obrovský strach z toho, že spadnú a porania sa. A tak si volia tú jednoduchšiu cestu a zbierajú jablká zo zeme, poprípade sa len trochu natiahnu. Vôbec im nevadí, že jablká nie sú až také dobré, hlavne, že sú ľahko dostupné. A tak si jablká, ktoré sú na vrchole stromu myslia, že je na nich niečo zlé alebo nesprávne. A pritom zabudli na to, že sú úžasné.

Musíš byť trpezlivá a počkať si na skutočného chlapa, ktorému nebude robiť problém trochu sa posnažiť, aby si ťa nakoniec mohol zaslúžiť.

 A preto, nepadaj dievča, drž sa svojej hodnoty a počkaj si na chlapa, ktorý urobí všetko preto, aby ťa získal a mohol milovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating