Unsplash/Jonathan Leppan

Podstatou lásky je voľnosť, nie kontrola, ako si niektorí mylne myslia. Pravý vzťah ti dá slobodu, možnosti a krídla. Keď to bude potrebné, vydrží aj diaľku, pretože v teba bude veriť.

Taká je skutočná láska. Nie tá, ktorú vidíš vo filmoch. Partneri sú spolu 24 hodín, 7 dní v týždni a musia o sebe neustále všetko vedieť. To je kontrola, nie dôvera. Dúfame, že si to uvedomuješ. Pokiaľ nie, mala by si začať premýšľať o tom, ako chceš, aby tvoj vzťah vyzeral v budúcnosti.

Chceš byť na partnerovi závislá alebo chceš byť sebestačná? Závislosť si vybuduješ presne spomínanou kontrolou. Keď budeš neustále s ním, pýtať sa ho na všetky detaily dňa, kontrolovať ho, sledovať mu mobil, vyzvedať informácie a nikam ho nepúšťať.

Takéto správanie sa však dá tolerovať len chvíľu. Postupne by si bola odkázaná iba na neho a on by sa začal dusiť. Je to správne? Rozhodne nie.

Sebestačnosť si na druhej strane vybuduješ odstupom, voľnosťou a priestorom. Áno, miluješ svojho partnera a chceš s ním tráviť čas, no nie ho spútať a držať v zlatej klietke. Má svojich priateľov, rovnako ako ich máš aj ty. Rozvíja svoje schopnosti a talenty pri koníčkoch a kurzoch, na ktoré chodí, rovnako ako ty. Nemala by si mu zobrať celú podstatu jeho bytia.

Zamilovala si sa do neho práve preto, pretože bol sám sebou, budoval si svoje silné stránky, pracoval na sebe, mal stálu partiu kamarátov a záľuby, ktoré z neho robili príťažlivého muža. Nemala by si od neho vyžadovať, aby sa toho teraz vzdal.

To nie je pravá láska, to je žiadostivosť a sebeckosť. Keď mu dáš priestor, necháš ho na víkend s kamarátmi, nebudeš ho bombardovať každú hodinu telefonátmi a nebudeš od neho vyžadovať 24-hodinovú pozornosť. Práve vtedy mu ukážeš svoju dôveru v neho a lásku, ktorú ku nemu pociťuješ.

Z lásky mu dáš priestor na rast, aby ste boli v budúcnosti spolu ešte silnejší.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating