žiarlivosť

Kontrola verzus „nádych a výdych“

Je úplne iný pocit, ak prídeš za svojou polovičkou zo stretnutia s kamarátkou alebo len z práce a povieš mu, ako bolo, prípadne aký deň si prežila. Iná je už skutočnosť, kedy sa nestihneš doslova ani len nadýchnuť a on už stojí nad tebou. O všetkom a o každom tvojom kroku musí mať prehľad a navyše je schopný ťahať z teba informácie rad radom. Takéto vyzvedanie je naozaj cez čiaru a určite by si to nemala tolerovať.

Extrémny žiarlivec je často schopný obviniť ťa napríklad aj z toho, že si na stretnutí nebola s kamarátkou, ale niekým úplne iným. V tomto prípade je taktiež naklonený kontrole tvojho telefónu, osobných vecí, prípadne sa dokáže zamerať na tvoj výzor i oblečenie. Stáva sa často, že máš od neho nadiktovaný presný čas návratu domov.

Zraňujúce vety, ktoré ženy nechcú počuť
zdroj: Pexels/Pixabay

Žiarlivosť verzus manipulácia

Kým ty máš rada veci, ktoré ťa robia šťastnou, jemu sa nepozdávajú. Dôvodom je fakt, že by si si sa im dokázala venovať napríklad s kamarátkou alebo pokojne aj sama, no nie s ním. Žiarlivec ťa bude odhovárať od čohokoľvek len preto, aby si všetok čas trávila s ním.

Ďalším znakom, ktorý o takomto človeku napovie viac, je ten, že ťa nebude rešpektovať v tvojom osobnom raste, práve naopak. Podceňovanie a manipulovanie „s tvojim ja“ budeš vnímať čoraz častejšie a podpory či motivácie sa veľmi nedočkáš. Zameriavať sa bude skôr na to, aby si robila akékoľvek veci, ktoré ťa robia“ šťastnou „podľa jeho predstáv.

Ako pracovať s emóciami
zdroj: Unsplash/Julia Taubitz

Žiaden človek by nemal byť v akomkoľvek smere podceňovaný, ovládaný či manipulovaný. Nehovoriac o vzťahu, v ktorom by sa mali partneri ako vzájomne rešpektovať, tak si dopriať aj obojstrannú slobodu.

Pokiaľ tieto veci vo svojom vzťahu nevnímaš, mala by si sa vážne zamyslieť, či o tento zväzok s týmto partnerom máš aj naďalej záujem. Je totižto taktiež možné, že si obeťou nielen žiarlivca, ale i manipulátora. O tomto probléme sa môžeš dočítať viac v našom poslednom článku, kde sme sa tejto téme venovali podrobnejšie.

Vzťah sa považuje za ukončený presne od toho momentu, keď ste sa ho vy ako pár rozhodli ukončiť. Je to tak? Asi úplne nie. Ukončený vzťah je ten, z ktorého predovšetkým odišla láska. Prezradia ti to tieto 3 hlavné znaky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating