žiarlivosť

Žiarlivosť je vlastnosť, ktorú poníma každý jeden z nás naozaj individuálne a vo vzťahu obzvlášť. Kým jednému z partnerov prekáža i jej najmenší prejav, ten druhý ju dokáže akceptovať o čosi viac.

V našich životoch sa však nachádza akosi prirodzenejšie ako tie ostatné. Pokiaľ s ňou dokážeme správne narábať, nemusí byť na príťaž vôbec. Horšia situácia však nastáva vtedy, ak prerastie do extrémnych rozmerov.

Možno sa v tomto momente zamýšľaš nad tým, v akom štádiu je táto vlastnosť v tvojom vzťahu. Je zároveň možné, že si práve tou, ktorá s týmto problémom tiež zvádza boj. Nech je tomu už akokoľvek, jestvujú znaky, ktoré ti napovedia, kedy už žiarlivosť vo vzťahu presahuje svoje hranice. Takéto správanie by svojmu drahému nemala akceptovať žiadna z nás. O ktoré najčastejšie ide?

Žiarlivosť verzus nepretržitá blízkosť

Aj takto by sa dala nazvať istá forma prehnanej žiarlivosti jedného z partnerov. Ide totižto o to, kedy by ťa mal najradšej pri sebe a nablízku za každých okolností. Týmto pojmom sa však nemyslí len neustála fyzická blízkosť (o tú bojuje najčastejšie). Moment, kedy nemôžete byť spolu využíva na kontakt prostredníctvom telefónu alebo sms či sociálnych sietí.

Horoskop na dnes
zdroj: Unsplash/ Hitesh Choudhary

Samozrejme, ak si partneri počas dňa vymenia niekoľko správ, nie je na tom nič zlé. V prípade, že sa ti nepodarí hovor zodvihnúť alebo na správu ihneď alebo čo najskôr reagovať, vtedy nastáva peklo. Telefón ti zvoní čoraz viac a tiež si atakovaná v správach. Takéto správanie sa opakuje a často stupňuje, navyše ťa tvoj drahý zakaždým dokáže obviniť z nevery alebo zahýbania.

Ak sa to deje aj v tvojom prípade, maj sa na pozore. Nie je v poriadku, ani zdravé a už vôbec nie príjemné pre kohokoľvek. Každý z partnerov si zaslúži pokoj, dostatok voľného času a slobodu vo svojom či už pracovnom alebo osobnom živote. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating