Klamárom

Narcistická porucha osobnosti a patologické klamanie sú vážne psychické poruchy, ktoré môžu mať zlý vplyv na vzťahy. Ak si vo vzťahu s klamárom, môžeš zažívať týchto 5 vecí. 

Klamári sú takmer na každom kroku, preto je dobré, aby si bola v strehu a všímala si varovné signály. Vo vzťahu si dávaj obzvlášť pozor na týchto päť.

Pravidelne chce, aby si ho chválila

Narcistickí jedinci často túžia po nadmernej pozornosti a obdive. Môžu sa javiť ako arogantní, namyslení a posadnutí svojím vzhľadom, úspechom či mocou. Ak sa tvoj partner neustále chváli, znevažuje tvoje úspechy a chce, aby si mu vzdávala ódy aj ty, môže to byť jeden z varovných signálov.

Nepozná ľútosť 

Narcistické osoby sa nedokážu vcítiť do druhých a empatia im nič nehovorí. Môžu sa javiť ako chladní, bezcitní a ľahostajní voči potrebám ostatných. Ak sa tvoja polovička nezaujíma o tvoje pocity, nereaguje na to, čo potrebuješ a prehnane ťa kritizuje s cieľom ublížiť ti, je to ďalší varovný signál.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Klamstvo za klamstvom

Patologickí klamári neustále klamú bez ohľadu na dôsledky. Môžu klamať o maličkostiach, ale aj o veľkých veciach, aby mohli manipulovať. Ak máš pocit, že ti tvoj partner neustále klame, skrýva pred tebou dôležité informácie a manipuluje tebou, je dôležité, aby si si to preverila. Ak nevieš, ako odhaliť klamára, inšpiruj sa naším článkom TU, kde nájdeš rôzne triky, ako na to.

Žiarlivosť a potreba vlastnenia

Narcistické osoby sú často žiarlivé a majetnícke. Takýto človek má tendenciu neustále ťa kontrolovať a upodozrievať z niečoho, čo sa nikdy nestalo. Ak sleduje tvoj telefón, a teda napríklad Instagram, znamená to, že ti neverí a žiarli.

Partner a hádka, ktorá mu ubližuje
zdroj: Pexels/RDNE Stock project

Túži po pomste

Máš niekedy pocit, že tvoj priateľ túži po pomste? Narcistické osoby nedokážu odpúšťať, ľahko sa urazia a často majú potrebu vracať úder. Narcis si môže pamätať maličkosti a hnevať sa na teba aj za vlastné chyby. Ak sa tvoj partner neustále sťažuje, kritizuje ťa a snaží sa ti ublížiť, môže to byť varovný signál na to, aby si z takéhoto vzťahu odišla.

Pamätaj, že si zaslúžiš byť milovaná a rešpektovaná. Nenechaj sa manipulovať, kontrolovať alebo zneužívať klamárom. Každá žena v sebe dokáže nabrať silu a odvahu na to, aby sa za seba postavila.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating