instagram/yeswe_travel

Hovorí sa, že na to, aby si dvaja ľudia rozumeli, musia byť trocha podobní a na to, aby sa milovali, trocha rozdielni. Keď sme pri tej rozdielnosti, určite si už dobre počula aj to, že protiklady sa priťahujú. Lenže, nemalo by to byť iba do určitej miery? Čo ak sú vo vzťahu tak veľké odlišnosti, že ho tým vlastne viac ohrozujú ako spájajú?

Nedokonalosti, iné názory, koníčky, zvyky, je toho tak veľa, čo by ťa mohlo na partnerovi štvať, no aj napriek tomu ho stále veľmi miluješ. Je to už raz tak, láska je balík plusov i mínusov, ktorý berieme a akceptujeme ako jeden celok.

Práve akceptácia, porozumenie a rešpekt k tomu druhému sú kľúčmi, ktoré nedovolia, aby nejaké odlišnosti pokazili všetko to krásne medzi vami.

Vďaka nim môžete svoje rozdiely premeniť na niečo, čo z vás robí silný pár. Pretože ak sa nimi nenecháte rozhodiť, ste na tom so vzájomnou úctou oveľa lepšie, ako väčšina ostatných párov. Ale čo je ešte dôležitejšie, musíte nájsť svoju vlastnú zlatú strednú cestu. Ak sú medzi vami odlišnosti, ktoré vplývajú na spoločné veci, jedno musí fungovať na 100 %.

A tou je kompromis. Jednoducho, ak on je domased a ty miluješ život vonku, potrebujete tieto 2 svety striedať a vedieť sa prispôsobiť tomu druhému. On chce psa, ty mačku? Bude zajac. Ty chceš dovolenku pri mori, on v horách? Existujú krajiny, kde nájdete oboje.

V každej situácii, pri každej nerozhodnej otázke, pri každom rázcestí, pred ktorým sa ocitnete, je len jediné východisko. Vzájomná dohoda, po ktorej obaja ustúpia rovnako. A všetci budú spokojní. Nedovoľte, aby malé či veľké rozdiely zničili niečo vzácne iba kvôli tomu, že vaše ego neustúpi.

Odlišnosti treba prijať a pochopiť. Nie odsudzovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating