Kým niektorí ľudia milujú pozornosť druhých a nič ich nedostane do rozpakov, je tu aj skupina, ktorá sa pri akejkoľvek pozornosti prepadá od hanby. Nie sú to osobnosti, ktoré chcú mať všetky oči na sebe a cítia sa nepríjemne, keď sa rýchlo zahanbia. Preto mysli na tieto 3 znamenia, aby si im nabudúce nevytvorila nepríjemnú situáciu.

Rak

Človek narodený v tomto znamení je jedným z najcitlivejších ľudí vôbec. Je srdečný, optimistický a dôvera je pre neho dôležitá. Keďže si všetko berie až príliš k srdcu, je ľahké ho raniť či dostať do rozpakov. Nie je to typ človeka, ktorý ustojí, ak sa všetci na neho dívajú.

Hanbí sa rozprávať, ak je v skupine ľudí, ktorých veľmi nepozná a skôr je len utiahnutým poslucháčom. Taktiež sa vie zahanbiť, ak sa jedná práve o jeho pocity. Ak ich chce vyjadriť slovami, idú z neho ťažko a cíti sa veľmi nekomfortne.

Panna

Človek v znamení Panny pôsobí na ľudí veľmi pokojným, až priam „spomaleným“ životným tempom. Miluje poriadok, túži po dokonalosti a uvažuje nad každým slovom, ktoré vysloví. Preto pôsobí hanblivo a placho. Pri konverzácii v skupine radšej počúva, ako rozpráva.

Zahanbí sa vtedy, ak mu niekto kladie otázku za otázkou, pretože nestíha premýšľať a vyjadruje sa zmätene, kvôli čomu sa cíti trápne.

Ryby

Človek v tomto znamení je večným snílkom, taký ten pokojný a citlivý typ, ktorý už na prvý pohľad vyzerá krehko a utiahnuto. Ak je niečo, za čo sa skutočne hanbí, tak je to to, ak si ľudia okolo neho všímajú, že sa s ním niečo deje. Svoje city chce pred svetom schovávať.

Do rozpakov ho privádza aj to, keď má konverzovať s niekým cudzím. Vtedy rýchlo hľadá pomoc u známej osoby, pretože sa hanbí rozprávať. Ak by si ho postavila pred publikum, od trémy by sa zrútil na zem.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.