Pexels/cottonbro

Aj keď dvaja zamilovaní ľudia spolu zdieľajú každú chvíľu svojho života, aj v tom najdokonalejšom vzťahu existujú určité hranice, vďaka ktorým im to funguje. Niekedy ich však jeden z partnerov prekračuje tak, až je to priam toxické. 

Ak sa cítiš byť pod partnerovým tlakom a váš vzťah ťa skôr dusí ako robí radosť, možno to bude tým, že je tvoj partner na tebe doslova závislý. Že to tak je, zistíš podľa nasledovných znakov. Keď sú ti dobre známe, mala by si sa s ním o tom porozprávať, a ak to nepomôže, radšej utekaj, možno máš dočinenia so skutočným psychopatom.

Neustály kontakt a kontrola

Je úplne normálne, že si dvaja ľudia, ktorí sú vo vzťahu, píšu správy či volajú, keď na to majú čas a chcú byť v kontakte. No aj to má svoje hranice. Ak ideš s kamoškou na drink a on ti vypisuje jednu správu za druhou, volá ti a „nenápadne“ takto kontroluje, aj keď dobre vie, kde a ským si, hraničí to s prehnanou žiarlivosťou.

Tú nemusí spustiť iba strach z toho, že si nájdeš iného, ale celkovo chorá panika z toho, že nie si s ním, preto potrebuje poznať každý tvoj krok. Keď je nervózny len preto, že mu pár minút neodpíšeš, nebude s ním všetko v poriadku.

Nemá vlastné záľuby

Žiadne záľuby, partia kamarátov, vlastne, takmer žiaden osobný život. Je ako taký tvoj chvost, ktorý chce byť neustále za tebou, nech robíš čokoľvek. Chce byť s tebou nonstop bez ohľadu na to, čo by ste mali robiť.

Nech je pár akokoľvek zohratý a zamilovaný, každý z nás má svoje osobné záujmy, a aj keby nie, tak potrebuje mať istý osobný priestor. To, že si s niekým vo vzťahu ešte neznamená, že už nemôžeš fungovať a rásť ako jednotlivec.

Robí dôležité kroky príliš rýchlo

Zamilovaná žena sa hneď na začiatku vidí pred oltárom. Ale, našťastie, sú to len predstavy, na ktoré si musí počkať, aby si bola istá, že tam vedľa nej stojí ten pravý. Keď je niekto na partnerovi prehnane závislý, robí takéto dôležité kroky príliš rýchlo.

Spoločné bývanie hneď po tom, ako ste mali párkrát rande, zásnuby po 3 mesiacoch, či deti najlepšie aj ihneď. Takýmito vecami si ťa chce poistiť, že mu len tak nezdrhneš. Jeho prehnané city (alebo aj vypočítavosť) k tebe sú tak silné, že sa chce so všetkým ponáhľať. No ty nerob nič, s čím nie si sama stotožnená.

Vo všetkom s tebou súhlasí

Je jedno, aký máš na rôzne veci názor, on s tebou bude vždy súhlasiť. Nechá ťa vybrať film, na ktorý pôjdete, nechá ťa vybrať nábytok do spálne, prikyvuje hlavou, keď niečo rozprávaš v spoločnosti, a ak sa pohádate, radšej ustúpi a povie, že máš pravdu ty. Vždy.

Lenže vždy nemôže byť po tvojom a vďaka tomu vieš, že on bude súhlasiť s hocičím, len aby si ťa náhodou nepohneval zo strachu, že odídeš. Nájdi si, prosím, niekoho, kto má chrbtovú kosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating