Naozaj nejde o nijakú drastickú diétu, pri ktorej budeš hladovať. To neláka nikoho, ani nás. Avšak pevnú voľu budeš potrebovať. No sľúbim ti, že výsledok bude stáť za to. Rozhýbeš a prečistíš organizmus, nakopneš svoje telo, stratíš nejaké to kilo na váhe a celkovo budeš akčnejšia aj produktívnejšia.

Ako vyzerá taký detox? Každý organizmus funguje inak. Je iný, vyhovuje mu niečo iné, prijíma inú stravu a i pohyb je odlišný. Spísali sme však základné veci, ktoré je dobré dodržiavať:

 

  1. Pitný režim

Nedostatočný príjem tekutín spomaľuje metabolizmus, preto je pri detoxe obzvlášť dôležité dodržiavať pitný režim. Vodu a ani čaj rozhodne neslaď! Odporúčame odskúšaný teatox BOOTEA. Známy čaj z Anglicka, ktorý je priamo na detox prispôsobený. Očistí ťa od toxínov, pomôže splasnúť nafúknuté bruško, nakopne ťa k lepšiemu životnému štýlu a ty sa budeš cítiť plná energie. Je výbornou motiváciou na zmenu a štart do lepšieho životného štýlu. Počas detoxu sa pokús vyhnúť alebo aspoň obmedz pitie kávy.

 BOOTEA kúpiš najvýhodnejšie TU002-1

  1. Spánok

Aby sa organizmus naštartoval, zregeneroval a fungoval tak, ako má, je dôležité ísť spať pravidelne približne v rovnakej hodine a dopriať si ničím nerušený odpočinok v dĺžke 7-8 hodín.

  1. Pohyb

Nedostatok pohybu podporuje hromadenie toxínov v tele. Pohyb je ideálny spôsob ako rozhýbať metabolizmus. Ranný beh, yóga, hodina jumpingu alebo sa môžeš zničiť vo fitku. Akákoľvek forma je dobrá. Oplatí sa vyskúšať tréning vo forme intervalového cvičenia, pri ktorom spáliš mnohonásobne viac kalórií. Ide o striedanie časových intervalov a striedanie intenzity cvičenia. Nezabudni si stiahnuť vhodnú appku, ktorá ťa v takomto cvičení podporí. Vyhľadáš ju pod názvom TABATA TIMER.

  1. Strava

Pri očiste najvhodnejšie proteíny nájdeš v sóji, v tofu, v orieškoch, vo vajíčkach a v rôznych strukovinách. Ďalšou obzvlášť dôležitou zložkou jedálníčka je zelenina. Najlepšia je v surovej forme, pokvapkaná olivovým olejom. 004

  1. Odstránenie stresu

Psychická záťaž, stres, nespavosť, to všetko vedie k zlému životnému štýlu. Preto vypni a skús pár minút denne venovať relaxácii. Detox je najlepší prechod na zdravý životný štýl a na zmenu stravovacích návykov. Začiatky budú možno obtiažne a možno ťa bude prenasledovať chuť na sladké. No ak tieto pohnútky prekonáš, tvoje telo sa ti odvďačí. Nestratíš len prebytočné kilá, ale aj negatívne nálady, choroby a kožné problémy. Tak čo, ideš do toho s nami?

fotografie: tumblr

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness