Žena so zatvorenými očami

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nie, nikto nežije dokonalý život. Každý má svoje problémy, každému prídu pod nohy prekážky. Všetci máme občas pocit, že sme nanič, a že nevieme, ako ďalej. Ak sa cítiš stratená v živote, nemusíš zúfať, že si horšia, než ostatní. Potrebuješ si len pripomenúť, že to takto nebude vždy. Možno si padla na dno, ale to je len začiatok.

Tvoj život sa dostal do bodu, kedy zrejme potrebuje reštart. Možno máš chuť akurát tak zavrieť sa do spálne a niekoľko dní preplakať, namiesto toho, aby si sa postavila a šla ďalej. To je v poriadku. Ak to tak cítiš, tak nech sa páči. Plač, premýšľaj, poľutuj sa. No nedovoľ samej sebe, aby to zašlo priďaleko. Napriek tomu, že netušíš, kam tvoj život smeruje, na cestu sa postaviť musíš.

Stratená v živote budeš iba na istý čas

Pred tebou je niekoľko smerov. Niektoré majú názvy a jasný cieľ, o iných nevieš nič. Nemáš tušenia, kam po nich dôjdeš. Ani to, ktorú by si si vlastne vybrať naozaj chcela. Vtedy nepotrebuješ múdre rady iných ľudí, ktorí v tvojich čižmách nestoja. Všetko, čo potrebuješ, je len v tvojom srdci. To ti vždy odhalí, kde nájdeš šťastie.

Nájsť si vlastnú cestu nie je ľahké, ale ani nie nemožné. Keď sa ti nepáčia tie, ktoré ti ponúkajú iní, hľadaj ďalšie. Skúšaj nové veci, neboj sa pádov, nezľakni sa prekážok, ktoré určite prídu. Nemaj strach z toho, čo si ostatní pomyslia, a či ťa niekto bude súdiť. Nerobíš to pre nich, ale pre seba. Každý jeden nový deň, je z teba iná žena. Preto je prirodzené, že sa môžu tvoje názory, sny aj ciele meniť.

Zrazu pre teba nebude cieľom to, čo pred pár rokmi. No a? Byť stratená v živote, neznamená, že si horšia či menejcennejšia. Znamená to len, že potrebuješ nový vietor do plachiet, ktorý ťa o krok posunie. Ver, že on sa objaví. Všetko, čo musíš urobiť, je nechať mu dvere otvorené, aby bol z toho poriadny prievan.

Niekedy sa naskytnú v našom živote chvíle, kedy vnímame predovšetkým samy na sebe, že šťastie nás akosi viac obchádza. Samozrejme, nie vždy sme si zaň zodpovedné len my, no predsa existujú spôsoby, ktorými je ho možné istým spôsobom regulovať. V našom predošlom článku nájdeš 3 zlozvyky, ktorými si ničíme šťastie. Vyhni sa im a hneď pocítiš rozdiel.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife