Potrebovala som ťa cítiť viac. Potrebovala som vedieť, že sme to stále my, že ide iba o nás, že žiadna tretia osoba medzi nami nie je. Naozaj som nechcela veľa. Iba na chvíľu prežiť to všetko odznova. Alebo aspoň časť z toho všetkého. Vedieť, že ma miluješ a kvôli inej ma neopustíš. Potrebovala som, aby si mi dal najavo, že to všetko vzniklo iba v mojej hlave, že sa nemusím ničoho báť. Že to čo práve prežívame je iba búrka, a tá pomynie.

View this post on Instagram

Thank you for driving us #NiceDriver

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Verila som, že to zvládneš. Nechcela som ti nič hovoriť, lebo som žila vo vymyslenej predstave o tom, že ma dokážeš chápať aj bez slov. Však vieš, hovorí sa, že ak je láska skutočná, netreba slov. Dvaja si rozumejú aj bez nich. Ale ty si nerozumel. Doteraz nechápem ako si nemohol vidieť tú bolesť v mojich očiach, ten strach, že o teba prídem. Namiesto toho, si to zmiatol pod koberec s tým, že sa to neoplatí riešiť. A asi máš pravdu. Keby to za to stálo, neskončilo by to. Nedalo sa ujsť pred tým čo sa stalo, ale mohli sme spoločne zabrániť tomu, aby to skončilo úplne a nikdy sa to neopakovalo.

Ver, že žena potrebuje cítiť lásku stále. Nie iba vtedy keď sa ti to hodí. A hlavne vtedy, keď jej ľudia začnú nahovárať o tebe príšerne veci. Ona to s tebou nevzdá, pokiaľ sa bude cítiť milovaná, pokiaľ sa nebude cítiť ohrozená inou a sledovať celý proces toho, ako sa tej druhej chytáš do pasce. Tak sa spýtaj sám seba či nepoznáš pravý dôvod toho, čo sa stalo. Lebo každá minca má dve strany, tak ako príbeh má dve rôzne verzie.

Možno chýbalo v našom vzťahu viac slov. Možno viac dôvery. Ale nech išlo o čokoľvek vzalo nám to tu najlepšiu schopnosť akú sme mali. A to schopnosť milovať. Žena neodíde od teba keď ťa miluje, neodíde ani vtedy, keď ju celý svet prehovára k tomu, že za to nestojíš a nie si ten pravý. Ona je tu. Stojí pri tebe a miluje ťa stále naďalej. Nedovolí aby väčšina rozhodovala o nej, jej živote a hlavne o jej láske k tebe. Odíde iba vtedy ak cíti, že ty už nie si ten, ktorý si bol, keď si ju miloval. Odíde iba vtedy, keď vie, že tvoje srdce dostáva do rúk iná. A možno aj neprávom. Ale toto je ten dôvod kedy o teba prestáva bojovať. Nie, že by si jej za to nestál. Nestojí jej za to podceňovať sa skrz inú ženu a žobrať o tvoju lásku. Pretože keby miluješ iba ju, nedovolíš jej, aby sa cítila zle a nešťastne pre to, že si myslí, že ťa stráca pre inú. Tak sa naozaj spýtaj sám seba, či nepoznáš pravý dôvod toho, prečo to skončilo. Lebo ona by dala za teba aj život, no ty si radšej odišiel, akoby si tu búrku mal pretrpieť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.