Žena sa drží za hlavu

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Zamýšľaš sa niekedy nad tým, ako funguje tvoje telo a čo všetko by si o ňom mala vedieť? Tento kvíz o zdraví preverí tvoje základné vedomosti, ktoré by si mala ovládať. 

Ak ich však aj nevieš, nevadí, aspoň sa naučíš niečo nové, čo neskôr môžeš využiť vo svoj prospech. Tak čo, si pripravená zistiť, ako dobre sa staráš o seba a svoje telo?

Aký je normálny priemerný menštruačný cyklus žien?

Správne! Nesprávne!

Najčastejšie sa hovorí o 28-dňovom cykle. Niektoré ženy ho ale mávajú kratší alebo dlhší.

Kedy by mala žena začať navštevovať gynekológa?

Správne! Nesprávne!

Hovorí sa, že prvá návšteva by mala prebehnúť už počas dospievania a puberty, teda medzi 13. a 15. rokom. Mnohé ženy to nechávajú ale až po 18-ke alebo keď začnú pohlavne žiť.

Koľko hodín by mala dospelá žena denne spať?

Správne! Nesprávne!

Tých 7 hodín by si mala brať ako minimum, ideálne je okolo tých 8 hodín. Ak budeš dlhodobo spávať málo, môže sa to odraziť na problémoch so zdravím.

Nedostatok ktorému minerálu spôsobí, že budeš mať lámavé nechty a budú ti viac padať vlasy?

Správne! Nesprávne!

Zinok býva súčasťou rôznych výživových doplnkov na podporu rastu vlasov a nechtov. Mala by si ho prijímať v dostatočnom množstve.

Akým spôsobom je možné znižovať riziko rakoviny prsníka?

Správne! Nesprávne!

Pravidelne by si sa mala kontrolovať, či nezbadáš nejaké zmeny na svojom tele. Nezabúdaj aj na prehliadky u gynekológa a na sono.

Aké sú niektoré príznaky menopauzy?

Správne! Nesprávne!

Príznakov je oveľa viac a patrí sem aj nespavosť, prírastok hmotnosti, bolesti hrudníka, časté močenie a podobne.

Ako sa môžeš najlepšie chrániť pred pohlavnými chorobami?

Správne! Nesprávne!

Antikoncepcia ťa síce ochráni pred neželaným tehotenstvom, ale aby si sa nenakazila nejakou chorobou, používajte prezervatív. Najmä ak nemáš stáleho partnera, ktorému veríš.

Ako dobre poznáš svoje telo? Tento kvíz o zdraví ťa môže prekvapiť
UPS, MOHLO TO BYŤ AJ LEPŠIE.
Neovládaš ani základy o ženskom tele a zdraví. Mala by si si to doštudovať alebo navštíviť lekára, aby ti povedal o všetkých dôležitých veciach, ktoré by si mala poznať.
NIE JE TO NAJHORŠIE.
Základné vedomosti o zdraví a ženskom tele máš, ale stále sa môžeš naučiť viac. Vyhľadávaj si aj sama informácie o tom, čo je pre teba dôležité.
ŽENSKÉ TELO POZNÁŠ VEĽMI DOBRE.
Výborné, svoje telo poznáš naozaj dobre a záleží ti na tom, aby si bola zdravá. Len tak ďalej, pokojne šír tieto informácie aj ďalej.

Ak ti tento kvíz o zdraví nestačil, určite sa pozri aj na naše predošlé. Odporučiť ti môžeme napríklad kvíz o najčastejších mýtoch a faktoch zo ženského sveta.

V našom staršom článku však nájdeš aj 4 jednoduché návyky, ktoré by do tvojho života mali nekompromisne patriť, ak máš viac ako 25 rokov na krku. Tvoje telo sa ti poďakuje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy