instagram/lainey.molnar

Ženské telo je zázračné. Dokáže veľmi veľa vecí, ktoré si muži ani neuvedomujú. Nie chlapi, ale ženy by sa mali volať superhrdinky. Sú to stvorenia, ktoré sú krásne, šarmantné, múdre a ešte dokážu zvládať každý mesiac ženské dni a sledovať svoj cyklus. Práve o ženských dňoch sme si pre teba pripravili pár faktov, ktoré si možno nevedela, no mala by si ich ovládať.

Ženské dni by nemali bolieť, aj keď bolia niekedy až moc

Pre mnohé ženy je to možno nezmyselné, no je to tak. Pokiaľ je žena zdravá, stará sa o seba a o svoje telo, mala by mať „svoje obdobie“ bezbolestné. Ak zažívaš bolesti, mala by si sa zaujímať o dôvod, z čoho ich môžeš mať (strava, pohyb, stres, iné príčiny…).

Ženské dni trvajú približne 10 rokov zo života ženy

Pokiaľ by ich žena mala každý deň, trvalo by to asi 10 rokov. Zaujímavé, však?

Počas tých dní by si mala jesť ľahšiu stravu

Je to logické. Tvoje telo je dosť zaťažené tým, že musí spracovať to, čo sa deje vo vnútri. Pokiaľ do neho v tomto období budeš dávať vyprážané rezne, junk food, sladkosti po celý deň, bude mať ešte viac práce ako obvykle, a nemusí to dopadnúť dobre. Zamerať by si sa mala na šaláty, ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky a veľa čistej vody.

Ženské dni ovplyvňujú tvoju náladu

Tomuto asi rozumieš a máš to poriadne odsledované. Je to fakt, s ktorým sa nedá nič robiť. Môžeš si len dávať pozor na to, aby si niekomu niečo zbytočne nevytkla, nesľúbila alebo sa s niekým nerozišla pre malicherný dôvod.

V lete bývajú slabšie, v zime silnejšie

Môže to spôsobovať ročné obdobie (leto je príjemnejšie, zima je chladnejšia), no aj cyklus tela. Je to všetko veľmi individuálne, no tento fakt je pravdivý. Počas leta môžu tvoje dni trvať 3-5 dní, no počas zimy to môže byť až 7 dní.

Aj počas ženských dní sa môže stať „nehoda“

Dávajte si s partnerom v spálni pozor a používajte naozaj bezpečné metódy, pretože o 9 mesiacov môžete byť poriadne prekvapení. Niektorí ľudia presadzujú, že to v tomto období nie je možné, avšak existujú rôzne prípady, ktoré toto tvrdenie dokazujú.

Sú znakom toho, že si zdravá žena

Aj keď tento proces nie je vždy sprevádzaný príjemnými stavmi, či už hovoríme o spomínaných bolestiach alebo nekontrolovateľných náladách, pravdou je, že môžeš byť vďačná za každú ich pravidelnú návštevu. Robí to z teba zdravú ženu, ktorá je v súlade so zákonmi prírody.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife