Usmiata žena

V dnešnej dobe je ťažké rozlíšiť, čo je pravda alebo lož, a to v mnohých oblastiach nášho života. Ženský svet nie je žiadnou výnimkou. Existuje množstvo mýtov a predsudkov, ktoré môžu mať negatívny vplyv na naše vedomosti, zdravie a sebavedomie.

V tomto kvíze sme sa zameriavali na niektoré z najbežnejších mýtov a faktov zo ženského sveta. Je dôležité, aby sme mali kritické myslenie a boli schopné rozlíšiť realitu. Dokážeš určiť, čo je pravda alebo lož?

Používanie tampónov môže spôsobiť syndróm toxického šoku.

Správne! Nesprávne!

Tampóny môžu naozaj spôsobiť syndróm toxického šoku, ak nie sú používané správne. V každom príbalovom letáku nájdeš varovanie.

Keď sa žena často holí, narastú jej hrubšie chĺpky.

Správne! Nesprávne!

Holenie nemá žiadny vplyv na hrúbku ochlpenia.

Ak máš mastnú pleť, nemusíš používať hydratačný krém.

Správne! Nesprávne!

Aj mastná pleť môže byť dehydrovaná, takže je potrebné ju vyživovať krémom.

Každá žena dokáže dosiahnuť počas milovania vyvrcholenie.

Správne! Nesprávne!

Žiaľ, existuje určité percento žien, ktorým sa to nepodarí nikdy. To ale neznamená, že nemôžu mať krásne a plnohodnotné vzťahy.

Ak chceš naozaj schudnúť, musíš byť v kalorickom deficite.

Správne! Nesprávne!

Chudnutie funguje hlavne vtedy, keď prijmeš menej ako vydáš.

Ženy dokážu robiť v porovnaní s mužmi viac vecí súčasne.

Správne! Nesprávne!

Ženy sú vo všeobecnosti lepšie v multitaskingu ako muži, čo znamená, že dokážu robiť viac vecí súčasne. Samozrejme, že sa nájdu aj niektorí muži, ktorí to vedia.

Pitie kávy počas tehotenstva je nebezpečné pre bábätko.

Správne! Nesprávne!

Pitie kávy počas tehotenstva môže byť bezpečné, avšak v obmedzenom množstve. Netreba to preháňať.

SPF krém stačí používať cez leto.

Správne! Nesprávne!

Mala by si ho používať každý deň počas celého roka, aj keď je zima, je zamračené alebo prší. Slnečné lúče dokážu prenikať aj cez mraky.

Ak budeš jesť po 18:00, priberieš viac.

Správne! Nesprávne!

Nie je to o čase, kedy jesť, ale o celkovom príjme a o tom, či si v kalorickom deficite. Posledné jedlo sa odporúča dať si 2 až 3 hodiny pred spánkom.

Používanie krémov s SPF faktorom môže zlepšiť vzhľad pokožky.

Správne! Nesprávne!

Krémy s SPF faktorom môžu obsahovať zložky, ktoré skutočne pomáhajú zlepšovať vzhľad pokožky. Chránia pokožku pred predčasným starnutím a vznikom vrások.

Pravda alebo lož: Dokážeš odhaliť fakty a mýty zo ženského sveta?
ĽAHKO SA NECHÁŠ OKLAMAŤ.
Veľmi ľahko uveríš aj bežným mýtom, čo by si mala zmeniť. Môže to negatívne ovplyvniť tvoj život. Overuj si informácie a never všetkému, čo ti niekto povie.
MOHLO TO BYŤ AJ LEPŠIE.
Niektoré veci zo ženského sveta ovládaš veľmi dobre, inde si sa nechala zmiasť. Zaujímaj sa o veci okolo seba a overuj si informácie, aby si náhodou neverila hlúpostiam.
ŽENSKÝ SVET POZNÁŠ VEĽMI DOBRE.
Dokážeš veľmi ľahko odhaliť, čo je pravda a čo lož. Nenecháš sa len tak oklamať a zaujíma ťa všetko, čo sa týka žien a ich sveta. Super, len tak ďalej!

Tak čo, dokázala si odhaliť väčšinu mýtov? Ak nie, nezúfaj, stále sa môžeš učiť a objavovať nové veci o svete žien. Napríklad v našom nedávnom článku nájdeš, čo prezrádzajú jednotlivé kvety o tvojej osobnosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy