Každý deň vstávaš s pocitom, ktorý nesie plno povinností a starostí. Zobúdzaš sa s myšlienkami o práci, škole.. Niekedy sme tak pohltený prácou, až nevieme o svete. Pracujeme od rána do večera. Čas máme prispôsobený tak, aby sme všetko stíhali.

Plníme prania iných a popritom sami nemáme čas na seba, na svoj oddych a relax. Snažíš sa každému vyhovieť a byť nablízku, ak to tvoji najbližší potrebujú. Zanedbáš svoje vlastné priority v prospech iných. Tešíš sa z radosti druhých. Usmievaš sa, aj keď vnútri možno odohrávaš boj sama so sebou.

tumblr.com

zdroj: tumblr.com

Začni trošku myslieť na seba, na svoje vnútorné požiadavky. Dopraj si aj ty zaslúžený oddych pre dušu, vyčistenie toxických myšlienok. Môžeš mať niekoľko priorít, ale nezabúdaj na tú jedinú. Tú, ktorá je hlavne tvoja podstatná, nezanevri na zdokonaľovanie samej seba. Všetko naokolo počká. Potrebuješ oddych? Vypnúť od všetkého? Dopraj si ten pocit. Zruš stretnutie, ak potrebuješ byť sama so sebou, neovplyvňuj sa len požiadavkami iných. Vypočuj hlavne priania tvojej duše. Všetko naokolo počká, ale ty nie. Ty si to Slnko, okolo ktorého všetko obieha. Potrebuješ dobíjať energiu v živote, ak chceš „prežiť“. Nezabúdaj na svoje myšlienky, na svoje sny a názory, keď budeš plniť priania iných. Polievaj svoju dušu, nenechaj ju čakať, aby zvädla, keď ty práve nebudeš mať na ňu čas. Rob sa šťastnou, spôsobom, akým to vieš len ty a vyhovuje ti.

Zdieľaj s ostatnými aj tvoje priania a túžby. Podeľ sa aj ty so svojimi snami. Veď hlavne ty potrebuješ byť šťastná. Nič nie je krajšie, ako byť s niekým a pociťovať ten pravý pokoj. Pokoj, ktorý si dosiahla a prišiel náhle, pri ktorom sa pristihneš, ako ďakuješ za všetko, čo máš. Mysli na seba, buď trošku egoistická, nenechaj svoje čaro zakryť túžbami iných.  Chceš, aby všetko naokolo teba kvitlo šťastím, aby ľudia v tvojom okolí boli pokojní a plní lásky, ktorú im chceš dopriať, pretože si ceníš aj maličkosť, ktorú pre teba ľudia urobia.

tumblr.com

zdroj: tumblr.com

Nežiadaš more, ale dopraješ aj oceán.

Prosím, zastav sa a spomeň si na seba. Na svoje potreby. Dopraj si aj ty veci, ktoré ťa robia pokojnou a šťastnou. Maličkosti, ktoré ťa napĺňajú niečím energickým. Mysli popritom všetkom aj na svoje vnútro. Nezanevri na ostatných, ale spomeň si aj na svoj vodopád, pri ktorom chceš dosiahnuť pomocou Slnka dúhu..

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife