Horory
Instagram/pennywisetrash, officialhomeofhorror

Si milovníčkou hororov? Tento kvíz preverí tvoje znalosti o strašidelných filmoch, knihách a iných dielach. Či už si skúsená fanúšička alebo len miluješ všetky horory, určite niečo budeš vedieť. 

Niektoré z nás horory milujú, no iné si zakrývajú oči, pretože sa boja. Ak pozerávaš pravidelne tento žáner, otázky by ťa nemali prekvapiť.

V akom roku vyšiel film Exorcista?

Správne! Nesprávne!

Vyhánač diabla je americký hororový film režiséra Williama Friedkina z roku 1973. Film bol natočený podľa románu Williama Petera Blattyho.

Kto napísal horor IT?

To Instagram/pennywisetrash
Správne! Nesprávne!

To (It) je hororový film z roku 2017, natočený podľa románu Stephena Kinga. Réžie filmu sa ujal argentínsky režisér Andy Muschietti. Scenár napísali Chase Palmer, Cary Joji Fukunaga a Gary Dauberman.

V akej krajine sa odohráva film "Kruh"?

Kruh Instagram/officialhomeofhorror
Správne! Nesprávne!

Kruh je americký psychologický horor z roku 2002 amerického režiséra Gore Verbinskiho. Dej sa odohráva v Japonsku.

Ako sa nazýva horor, v ktorom sa objavuje rodina Eda a Lorraine Warrenových?

Správne! Nesprávne!

V zajatí démonov je americký hororový film režiséra Jamesa Wana z roku 2013. Film natočený podľa skutočných udalostí, ktorý rozpráva príbeh hrôzy svetovo preslávených vyšetrovateľov paranormálnych javov Eda a Lorraine Warrenových, ktorí boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomohli rodine terorizovanej temnými silami.

Poznáš meno legendárneho klauna z diela To?

Správne! Nesprávne!

Pennywise je hlavný hlavný antagonista v hororovom románe Stephena Kinga It z roku 1986. Postava stvárňuje zlo, ktoré loví deti.

Ako sa volá hlavná ženská postava v horore Sirota?

Sirota Instagram/horrormoviestills
Správne! Nesprávne!

Sirota je americký filmový horor z roku 2009. Hlavnú postavu stvárňuje Isabelle Fuhrman, ktorá sa v horore volá Esther.

Aký je správny názov hororu, kde sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, no následne začne zažívať nevysvetliteľné príhody?

Správne! Nesprávne!

Úsmev je americký psychologický horor z roku 2022, ktorý napísal a režíroval Parker Finn na motívy svojho krátkeho filmu Laura Hasn't Slept z roku 2020.

Z akého hororu je citát "Mamička ťa ľúbi až za hrob?"

Správne! Nesprávne!

Evil Dead Rise je americký nadprirodzený horor z roku 2023, ktorý napísal a režíroval Lee Cronin. Je to samostatný záznam a piaty diel filmovej série Evil Dead. Vo filme hrajú Lily Sullivan a Alyssa Sutherland ako dve odcudzené sestry, ktoré sa snažia prežiť a zachrániť svoju rodinu pred smrťou.

Ako sa pravým menom volal hlavný záporák Jigsaw z hororovej série Saw?

Horor Instagram/SAW
Správne! Nesprávne!

John Kramer je fiktívna postava a hlavný antagonista série Saw. Jigsaw debutoval v prvom filme série Saw a objavuje sa vo všetkých nasledujúcich častiach.

Obľubuješ žáner horor? Otestuj sa, ako dobre poznáš strašidelný svet
VYNIKAJÚCE!
Si skutočná fanúšička hororových filmov, gratulujeme.
SUPER!
Niekde máš medzery, no niektoré veci ovládaš skvelo.
NEVADÍ!
Horory zrejme nepatria medzi tvoje obľúbené, avšak netráp sa, nabudúce to určite vyjde.

Horory sú veľmi populárne po celom svete. Či už ťa láka strach, napätie alebo len chceš zažiť niečo vzrušujúce, horory vám to všetko ponúknu. Dúfam, že sa ti tento kvíz páčil a pomohol ti dozvedieť sa viac o strašidelnom svete. Ak máš pocit, že si nevidela všetky horory, klikni na náš článok SEM, kde sa dočítaš o tých najstrašidelnejších.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy