Akú váhu prikladáte svojím snom? Niekto má sny zriedka, niekto pravidelne, niekto si na ne vôbec nepamätá. Niekde som čítala, že v snoch si riešime problémy a situácie, ktorým v bdelom stave nevenujeme dostatočnú pozornosť. Napríklad ja snívam takmer každú noc. Niekedy sen ihneď zabudnem, niekedy si ho pamätám ešte veľmi dlho. Napriek vyspelým technológiám je pre nás spánok ešte vždy nemalou záhadou. Dokonca existujú špeciálne miesta, kde spánok pozorujú. Niekde píšu, že máme spať 7-8 hodín. Niekde že nám úplne stačia 4. Ja dokážem prespať aj 12 hodín a nehanbím sa za to. Myslím si, že je to absolútne individuálne. Vy a vaše telo cítite čo potrebujete.

View this post on Instagram

I hope everyone had a magical Monday! ✨ I got to spend it at a redwood park with my family, and this gorgeous photo art by @iinamariaphotography using my Teasel digital wing overlays captures my mood right now perfectly 😴 I would love to nap on a mossy forest floor but unlike fairies, I've gotta avoid the poison oak that's everywhere here 😑 repost via @instarepost20 from @iinamariaphotography 🌿✨"FROM FAIRYLAND"✨🌿 If my soul would be a landscape, it would be fairy forest. My new photo-project is ready. This project is very personal because it contains lot of stories and emotions. Model: amazing @rosesummanen Wings: professional fairy @fancyfairyangela Photo/edit: by me #from #fairyland #fairies #fairy #fairytale #fantasy #photography #project #fantasyphotography #photography #personal #stories #fancyfairyangela #fairywings #forest #portrait #portraitphotography #story #dark #light #sleep #fairydress #dream

A post shared by Angela Jarman (@fancyfairyangela) on

Zlé sny

Som ten typ človeka, ktorý nesmie pozerať horory. Ak si ich tvorcovia myslia, že je ich film strašidelný, mali by vidieť čo sa po jeho zhliadnutí vytvorí v mojej mysli. Fantázia mení sny veľmi rýchlo v nočné mory. Aj mesiac sa ako dospelá a nezávislá žena bojím spať. Zvláštne je, že ak ma v sne zabijú, ostávam tam ako pozorovateľ. Moje sny nekončia vždy šťastne. Ak mám zlé sny aj bez hororu, vždy mám nočné mory tri noci za sebou. Väčšinou s podobnou tématikou. Napríklad v prvú noc ma napadne had, v druhú škorpión. Alebo ma zavraždia a v ďalšiu noc unesú. Neviem to vysvetliť. Len veľmi málokedy sa prebudím pred zlým finále.

View this post on Instagram

"They are coming…" ✨✨👁️👁️👀🎇✨

A post shared by Peppa Potter (@peppa_potter) on

Zaujímavosti

Hovoria vám niečo pojmy námesačnosť, lucidné snívanie či spánková paralýza? Lucidné snívanie môžeme chápať ako bdelé snívanie. Teda svoj sen dokážete regulovať. Uvedomujete si, že sa vám sníva. Ak si takéto snívanie chcete overiť, v snoch nám vraj napríklad nesedí počet prstov alebo je náš odraz v zrkadle rozmazaný.Niektoré výskumy tvrdia, že tento typ snívania svedčí aj o vysokej inteligencii. Námesačnosť sa považuje za najväčšiu kuriozitu ľudského spánku, ktorá môže mať dokonca smrteľné následky. Viaže sa najmä na NREM (hlboký) a REM (keď máme sny) spánok. V detstve sa to považuje za poruchu spánku. V dospelosti by sa už nemala vyskytovať. Pokiaľ kvôli tomu môže človek ohroziť seba alebo okolie, mal by navštíviť lekára. Na ľudí prichádza najmä pri veľkom vypätí síl alebo veľkom množstve stresu. Spánková paralýza sa vyskytuje zväčša pri zaspávaní alebo prebúdzaní sa. Celé telo ostáva ochrnuté, dokážete ovládať iba oči a dýchanie. Zapríčiňujú to látky, ktoré máme aj pri bežnom snívaní, aby sme v spánku nebehali a nekopali. Zväčša tento stav sprevádza strach, tlak na hrudi, pocit dusenia sa, zrakové halucinácie a pod.

Ako súvisia moje sny s mojím životom?

Moje sny zväčša súvisia s tým, čo som v daný deň robila, resp. nad čím som premýšľala. Niekedy sú to také drobnosti, že si to uvedomím až po dlhšom zamyslení. Napríklad som celú prvú noc tohto školského roka maturovala, lebo sa nás v prvý deň učitelia oslovovali maturanti. Alebo sme boli s kamarátkami a ich polovičkami na káve. Presne to isté miesto, akurát, že už konečne aj po mojom slobodnom boku sedela moja polovička. Ja vo svojich snoch zväčša oživujem svoje najväčšie strachy a túžby, nie že by som to vedela ovplyvniť. A čo ty?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.