Najstrašidelnejšie horory
Unsplash/Daniel Jensen

Miluješ napätie a strach? Tak potom musíš byť obrovskou fanúšičkou hororových filmov, ktoré ti ponúknu týchto oboch pocitov až – až. Pokiaľ netušíš, aký si pustíš dnes večer, toto sú tie najstrašidelnejšie horory.

Vybrali sme pre teba top 10 za posledných 15 rokov.

Najstrašidelnejšie horory všetkých čias

Nezhasínaj! (2016)

Už od nepamäti tma symbolizovala niečo zlé. Pokiaľ sa ocitneš v tme, niečo alebo niekto ti ublíži. Tento koncept bol skvelo spracovaný v horore Nezhasínaj. Rebeccu už niekoľko rokov prenasleduje duch ženy, akonáhle sa ocitne v tme. To isté prežíva aj jej mladší brat a po čase prídu na to, že táto bytosť je prepojená na jej matku. Na povrch vypláva tak rokmi skrývané desivé tajomstvo. Rozhodne ťa zaujme tematika zla, ktoré sa objavuje iba v tme. Svetlo sa v tomto prípade stáva jedinou záchranou.

Anabelle (2014)

Starodávna bábika s hrôzostrašnou tvárou posadnutá démonom. Na prvý pohľad obrovské klišé, no plusom je, že tvorcovia filmu nedali bábike žiadne klasické hororové grimasy. Výraz hračky je sám o sebe strašidelný a v tomto horore to na počudovanie aj celkom postačí. Pokiaľ si ho nevidela a chceš sa báť ešte viac, mala by si vedieť, že sa režiséri inšpirovali skutočnosťami.

Mama (2012)

Malé dievčatká Lilly a Victoria po smrti svojej matky záhadne zmizli. Ich strýko Lucas sa ich snaží bezúspešne nájsť už päť rokov. Nakoniec ich objavia v opustenej chate uprostred lesa. Lucas si ich spolu s partnerkou osvojí a snažia sa im poskytnúť domov plný lásky a starostlivosti.

Dievčatá sa však chovajú veľmi divne. Akoby komunikovali s niekým tretím, s niekým neznámym. Tou neviditeľnou osobou je ich zosnulá matka, ktorá ich chce vychovávať aj po smrti. Nedokáže s zmieriť s tým, že jej deti opatruje niekto iný a tak sa ich snaží získať naspäť. Záver je veľmi emotívny a nečakaný, čo z hororu robí naozaj kvalitný film.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife