unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Zdravím ťa, môj ex priateľ.

Dlho som sa na seba hnevala. Nevedela som nájsť dôvod, prečo si sa so mnou rozišiel. Najskôr som hľadala chybu v sebe. Kládla som si otázku, čo som urobila zle. Plakala som, hnevala som sa, cítila som sa nešťastná, ako keby mi zrazu chýbal kúsok zo mňa. Ten kúsok, ktorý som ti darovala. Dala som ti časť svojho srdca, ktoré si bez váhania zahodil. A znova som plakala…

Bola som slepá, keď som nevedela, čo si tým myslel, že si zaslúžim lepšieho. Odišiel si z môjho života a vzápätí na to si si našiel inú. Celé mesiace si mi rozprával, ako nie som dosť dobrá pre teba, že nie som dosť chudá, vadilo ti moje štúdium a našiel si na mne ešte množstvo iných chýb. Bola som hlúpa, že som s tebou stratila toľko môjho vzácneho času. Teraz to viem!

Chcem ti poďakovať. Vďaka tebe vidím, aký som výnimočný človek – vidím svoju jedinečnosť. Viem, akého muža už nikdy nebudem mať a naopak už presne viem, akého chcem mať – úplný opak teba. Chcem a potrebujem mať muža, ktorý ma podporí vo všetkom, čo sa rozhodnem robiť, ktorý ma bude milovať celým svojim srdcom a bude milovať každý kúsok zo mňa – dokonca aj tie moje horšie stránky zmení na dobré. Teraz to viem!

25865085340_dfed25947b_k foto: thoughtcatalog

Chcem aby si vedel, že ti odpúšťam. Nehnevám sa na teba. A vieš čo? Našla som svoje šťastie. Žiť v smútku a hneve sa mi neoplatí. Rozhodla som sa ísť ďalej a už sa neobzerať späť. Bol si pre mňa lekciou, nie omylom. Vďaka tomu čo si urobil, si ma naučil prijať samú seba a milovať samú seba. Tvrdo som začala na sebe pracovať – vďaka tebe som dnes samostatná a úspešná vo všetkom čo robím. Môj život je dnes aj vďaka tebe dokonalým. Ten kúsok môjho srdca som našla a mám v ňom viac lásky ako kedykoľvek predtým…

List píšem už ako vyrovnaná, milujúca a milovaná žena, ktorá má presne takého muža, ktorého tak veľmi moje srdce potrebovalo.

Prajem ti v živote veľa šťastia. Dúfam, že ti tvoj nový vzťah funguje a naozaj úprimne ti prajem, aby si nikdy nezažil bolesť, ktorú si mi spôsobil.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating