Žena leží na gauči s mobilom v ruke

Online zoznamky mnohí ľudia vnímajú skôr negatívne, avšak môžeme sa na ne pozrieť z rôznych pohľadov. Tieto platformy a aplikácie  nie sú len o hľadaní lásky, ale ponúkajú aj príležitosť na osobný rast a získanie nových skúseností.

Vďaka randeniu online som sa naučila mnoho vecí, ktoré mi pomohli v tom, aby som si našla pekný a kvalitný vzťah. Preto ich netreba hneď zatracovať.

Musíš poznať samu seba

Aby si mohla uspokojivo komunikovať s inými ľuďmi a nájsť vhodného partnera, musíš byť v kontakte so svojimi vlastnými hodnotami, záľubami, cieľmi a prioritami. Online zoznamky ťa nútia zamerať sa na svoju identitu a to, čo od vzťahu očakávaš.

Žena používa Tinder v mobile
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Komunikácia je kľúčová

Keď hľadáš partnera online, komunikácia je základom. Naučila som sa, ako lepšie komunikovať, aktívne počúvať a vyjadrovať svoje myšlienky a pocity zrozumiteľne. Tieto zručnosti mi pomohli nielen v randení, ale aj v osobnom a pracovnom živote.

Bez trpezlivosti to nepôjde

Hľadanie správneho partnera môže byť dlhý a občas frustrujúci proces. Naučila som sa byť trpezlivejšou a dávať vzťahu čas na rast a rozvoj. V konečnom dôsledku to má pozitívny vplyv aj na iné aspekty môjho života. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša. A to niekedy doslova.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating