Pravdepodobne si spokojná s miestom, kde bývaš. Zvykla si si naň. Žiješ možno trochu stereotypný život, ale tento fakt ti absolútne neprekáža, pretože sa cítiš pohodlne. Si tu zabehnutá, všetko poznáš, máš tu svoju rodinu a priateľov. Toto je tvoj domov, tvoja stabilita. Jednoducho ti je takto dobre a skrátka nevidíš dôvod, prečo by si mala niečo meniť. Chápem ťa, no skúsila si sa na to niekedy pozrieť aj z iného uhla pohľadu?

Existuje aj smutnejšia možnosť, a to taká, že miesto, ktoré obývaš, žiaľ, príliš v láske nemáš. Ešte si sa stále neodsťahovala, lebo máš strach, prípadne ti to zatiaľ neumožňujú tvoje finančné možnosti. Dôvody sú rôzne, nimi sa však teraz nezaoberajme, veď ty sama ich poznáš najlepšie a tvoja motivácia je o to silnejšia.
tumblr_o96n16S3HR1s9fcvfo1_500foto: napoleonfour

A možno ani jeden z popisov na teba nesedí úplne dokonale, ale to ti ešte nebráni zamyslieť sa. Dosť bolo filozofovania, dostaňme sa k pointe, prečo by si sa mala odsťahovať niekde, kde ťa nikto nepozná? Ja ti to teda prezradím.

Čo môžeš získať? Viac než očakávaš. Doslova sa vynovíš. Spoznáš nové obľúbené miesta, nových ľudí, nájdeš si novú prácu. V podstate máš príležitosť stať sa novým človekom. Možno práve toto potrebuješ. Začať úplne od nuly a hlavne niekde, kde nikto nepozná tvoje chyby z minulosti. Voľnosť a sloboda, čo viac si môžeš priať? Zastav sa a porozmýšľaj o tom, čo je pre teba najlepšie, čo by si rada zmenila, urč si smer, ktorým sa budú uberať tvoje ďalšie kroky.

Asi poznáš ten pocit, keď sa dostaneš mimo svojej komfortnej zóny. Niekedy je náročné prejsť po tenkom ľade, no garantujem ti, že ak sa posnažíš, tak to zvládneš a potom pocítiš niečo naozaj neopísateľné. Platí to aj v tejto situácií. Odísť do neznáma prináša so sebou mnoho stresov a strachu, istota ti bude po dlhšiu dobu cudzia, avšak postupom času si zvykneš. Uvidíš, že neskôr sa všetko začne zlepšovať. Chce to „iba“ čas, trpezlivosť a odvahu. Budeš na seba hrdá, ver mi.

Kedy inokedy, ak nie teraz? Si predsa mladá, nemáš toľko záväzkov, treba to využiť. Práve v tomto životnom období máš jedinečnú šancu a možnosť, ktorú by si nemala len tak zahodiť za hlavu. Ďalšia tak skoro prísť nemusí. Priznaj si, že s manželom, deťmi a hypotékou na krku, by bola takáto zmena predsa o čosi náročnejšia…

Každopádne, bola by škoda, ak by si sa o to ani nepokúsila. Netvrdím, že máš odísť navždy. Stačí, že sa posunieš v živote ďalej, zmeníš pohľad na svet, staneš sa ešte lepšou osobnosťou než už v tejto chvíli si. Keď toto všetko dosiahneš, uvedomíš si, že tento životný krok si rozhodne nespravila zbytočne.

foto: tumblr.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife