unsplash/jessicarockowitz

Každý jeden mladý človek sa snaží, čo najrýchlejšie dostať od rodičov, spod ich krídiel a žiť život podľa seba. Byť ďaleko od každovíkendového upratovania, povinností, ktoré ti rodičia stále pridávajú, napomínania a komentovania svojich činov. Avšak v jednej etape svojho života všetci pochopíme, že rodičia a rodina je to najdôležitejšie, čo v živote máme. 

Rodičia sú tu pre teba vždy. Pomôžu ti vo finančnej či zdravotnej situácií a stoja pri tvojom boku v dobrom aj v zlom, pri hádkach, nervoch aj nevyslovených krivdách. Milujú ťa takú, aká si, znášajú tvoje nálady, rozmary, problémy a občas aj škaredé slová, ktoré na nich vyslovíme. Vždy stoja na tvojej strane, aj keď ťa za nesprávne chovanie musia vyhrešiť, milujú ťa celým svojim srdcom. Sú hrdí na teba, aj keď to priamo nepovedia. Milujú tvoju tvár, tvoj hlas, tvoje smejúce sa oči a hlavne to aký človek si.

Nezabúdaj na to, že rodičia tu pre teba boli keď si spravila prvý rok, pri prvom dni na základnej škole, pri prvej 5 v škole či prvej láske. Držali ti palce, keď si začínala svoj dospelácky život a mamka ešte mesiac plakala po tvojom odsťahovaní, pretože pustiť dieťa, ktoré letí z hniezda je pre rodičov to najťažšie obdobie.

Hlavne v dospelosti pochopíš akú dôležitú úlohu pre teba hrala rodina a hlavne rodičia. Keď pri každom probléme, rozhodovaní ale aj tej najlepšie chvíli, ktorá sa ti stala, dvíhaš telefón a nevieš sa dočkať, kedy to budeš môcť povedať rodičom.  Aby sa s tebou mohli tešili, plakať alebo aby ti pomohli. Radia ti pri rozhodovaní sa, mamka ti vždy rada posunie svoj overený recept, otec odnesie k oltáru a hrdo sedí a pozerá sa na teba pri tvojej promócií.

Váž si svojich rodičov, kým ich môžeš objať, poďakovať za to všetko, čo pre teba urobili. Za to všetko, čo ti dali a snažili sa pre teba vyrobiť a ukradnúť kúsok tej najkrajšej a najlepšej budúcnosti. Nikto iný ťa totiž nebude milovať tak, ako ťa milujú rodičia. Nezabúdaj na nich a na to, že sú to ľudia, ktorí sú tu vždy pre teba a vždy s otvorenou náručou aj napriek tomu, že možno v minulosti ste mali nezhody.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife