Ženu trápi závisť

Prečo považujeme za dôležité neustále sa porovnávať s inými ženami, keď každá z nás je originál? Áno, ona má skvelé vlasy, ďalšia outfit ako z časopisu, a tá ďalšia zase tehličky na bruchu. Každá ti príde tak krásna, dokonalá a ty by si chcela jednoducho vyzerať ako ona. Ale kde zmizli tvoje prednosti? Prečo ťa ovládla závisť?

Prečo si nechala prekryť tieňom iných práve tie svoje? Mnohé z nás závidia iným ženám to, čo vidia. Aká je chudá, akú ma dobrú pleť bez jediného akné, aké má pekné plné pery, … Závidíme im, no nevidíme, čo sa za ich dokonalosťou skrýva.

Možno je chudá, lebo ma tráviace problémy, možno má úžasnú pleť, lebo rok dozadu trávila priveľa času zbavovaním sa akné, ktoré jej uberalo zo sebavedomia už od školy, možno má plné pery, lebo sa celý život trápila pohľadom na ne a rozhodla sa cítiť sa krajšie vďaka botoxu.

Závisť nám zatemní myslenie

Je smiešne, čo všetko dokážeme ľuďom závidieť napriek tomu, že nevieme, čo sa za danou vecou skrýva. Veľa vecí vyzerá navonok dokonalo, nevinne. Pravdou je, že často sa za „dokonalosťou“ skrýva toľko sĺz a úsilia, že keby sme to tušili, zrazu by nebolo čo závidieť.

No a čo vlastne potom znamená spokojnosť? Rovná sa spokojnosť dokonalosti? Musíš byť dokonalá na to, aby si sa cítila spokojne? Omyl.

Pokoj v duši získaš tým, že príjmeš samu seba takú, aká si. Dokonalosť sa skrýva len za tvojim pohľadom, tak si ju tam môžeš vytvoriť úplne sama, podľa vlastných mierok. Však je to úžasné? Mať plnú moc vo svojich vlastných rukách na to, aby si si sama určila, čo sa pre teba stane dokonalosťou. A tak to aj bude, len tomu musíš začať veriť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife