unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ahoj drahá! Viem že budúcnosť je ešte vzdialená na míle ale dovoľ mi, zanechať ti tu pár slov.

Aj keď sa budeš cítiť párkrát zlomená, či zranená, hrdo vstaň! Si silná žena a tie sa predsa nikdy nevzdávajú. Buď odvážna, lebo odvážnym šťastie praje a niekedy je práve len strach prekážkou k nedosiahnutiu svojho cieľu. Preto sa nikdy neboj robiť nič, o čom budeš presvedčená že to je správne. Riskuj, lebo ten kto neriskuje nič nemá. Nerieš názor ľudí na tvoju osobu, čo ti to tá? vôbec nič, no a mať hlavu v smútku z toho že niekto na teba vyjadril negatívny názor? Nie! Však ťa tá osoba v skutočnosti ani nepozná tak načo sa tým trápiť. Váž si aj zlý moment či skúsenosť – predsa dobre vieš čo sa hovorí, bez pekla nie je raj

zdroj: unsplash.com

Dávaj viac ako budeš dostávať – V tomto svete je veľa zla, nenávisti a takýchto ľudí je veľmi málo. Ak ti niekto venuje pohľad, ty mu daruj úsmev, ak ti niekto venuje úsmev, ty mu venuj objatie, jednoducho dávaj vždy viac ako dostaneš. Maličkosti sú to čo ti bude robiť život krajším – Sú to jednoduché veci, obyčajné, no a predsa budú pre teba tak výnimočne. Či už pôjde o to, že ti niekto podrží dvere, či ťa pustí skôr k pokladni v supermarkete, ver že to pre teba bude super pocit. Vždy nasleduj svoje srdce – čo iné ťa privedie k skutočnému šťastiu ak nie práve vlastne srdce? Nedaj sa zneužívať – Občas sa stane že z priateľov sa stanú len známi, no niekedy im budeš dávať stovky šancí ktoré nič nezmenia a bude ti to veľmi ľúto. Preto si uvedom jedno, nech to bolí akokoľvek, občas sa vyplatí opustiť nejakých ľudí, len preto, aby nás prestali neustále zraňovať, či zneužívať.

Užívaj si život viac – Smej sa koľko chceš, nos si čo chceš, choď pokojne aj do kina sama, neprispôsobuj sa nejakým pravidlám určeným spoločnosťou, užívaj si každý jeden moment, predsa nikdy nevieš kedy bude ten posledný. Cestuj– to najlepšie čo v živote môžeš zažiť je cestovanie. Spoznáš nových ľudí, nové miesta a najmä nájdeš samú seba, zistíš čo chceš a čo nie, pochopíš čo ti vyhovuje a akým  smerom sa chceš poberať . Neobmedzuj sa – v ničom. Či už ide o jedlo, či iné veci, ak chceš toho viac proste si to dopraj. Áno, aj tie nové topánky si dopraj. Zachytávaj momenty– foť čo najviac, nebude nič krajšie ako o nejakých 20 -30 rokov otvoriť fotoalbum a všetky tie krásne momenty prežiť znova, aspoň z časti. Odpúšťaj – aj keď to bude pre teba možno ťažké, urob to. Predsa možno to bude jediný spôsob, akým budeš môcť vyliečiť zlomené srdce. Ani sama by si neverila ako veľmi sa dokáže človek trápiť keď povie niečo zlé, niečo čo v skutočnosti možno povedať ani nechcel. Pomáhaj – najmä tým, ktorí to naozaj potrebujú a ešte viac tým, ktorí si pomôcť nedokážu.

zdroj: unsplash.com

Nehovorím len o starých ľuďoch, ktorým môžeš pomôcť nákupom, či tým, že ich v autobuse pustíš skôr. Hovorím o zvieratách. O tých jediných, pravých priateľoch, ktorých človek má. Preto chodievaj venčiť psíkov z útulku, prines mačičkám a psíkom teplé deky, konzervy, nejaké hračky, venuj im svoj čas. Ak ti na konci mesiaca ostanú nejaké drobné, radšej si odpusť tu kávu, či zákusok a pošli ich radšej na účet útulku. Tam tie peniaze budú mať väčšiu hodnotu. Nesnaž sa každému zavďačiť – aj keď sa budeš snažiť byť na každého milá, dobrá a láskavá pochop, že niektorým ľuďom nemusíš vyjsť v ústrety, pokiaľ to ma nejako poškodiť teba samú. Pamätaj si – Snaž sa pamätať si každú dobrú, ale aj tu zlú vec ktorú pre teba kto spravil. Vieš, len pre istotu. Len aby si o nejaký čas nezistila že pre ľudí ktorých ty ideš preplávať oceán, kvôli tebe nevstúpia ani do kaluže.  A posledný bod moja drahá, je pre teba ten najdôležitejší. Uvedom si – uvedom si, že láska je odpoveďou na všetko. Úplne na všetko.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating