Estetické zákroky
GÉVÉ kllinika

Ženy sa o svoj vzhľad starajú už od mladého veku a v súčasnosti nie je žiadnym tajomstvom, že čoraz častejšie podstupujeme rôzne estetické zákroky. Od akého veku by sme s nimi mali začať, ktoré úpravy sú najobľúbenejšie a aké nástrahy sa s nimi spájajú? Na to všetko a ešte viac nám odpovedal MUDr. Miroslav Glück, plastický chirurg a riaditeľ GÉVÉ Kliniky

O svoju pokožku by sme sa mali starať pravidelne každý deň. Nemala by si zabúdať na správnu hydratáciu, čistenie a aj používanie krému s SPF faktorom. Zmeny, ktoré s pribúdajúcimi rokmi môžeš pozorovať na svojej koži, súvisia napríklad s genetikou, životným štýlom alebo aj s tým, ako sa o seba staráš. Vplývajú na ňu aj faktory, ako je stres, UV žiarenie alebo znečistené ovzdušie. Toto všetko ovplyvňuje rýchlejšie starnutie, zhoršenie kvality pleti a tvorbu vrások.

„Na Slovenku je ešte stále rozšírené tvrdenie, že estetickú medicínu by sme nemali navštevovať v mladom veku napríklad 20 – 25 rokov. Nie je to však pravda. Všeobecný proces starnutia pokožky sa začína približne v 25. roku života. Ak k tomu pridáme vyššie uvedené faktory, ktoré majú vplyv na našu pokožku, môže sa tento vek ešte znížiť,“ uviedol na začiatok doktor Glück.

kozmetický zákrok
zdroj: GÉVÉ kllinika

Napríklad počas leta prichádza telo o množstvo vody, čo má za následok stratu vlahy a rýchlejšie starnutie pleti. V zime sa zase naša pokožka vysušuje. Ak chceme, aby sme aj v päťdesiatke vyzerali dobre, mali by sme pleti dodať potrebnú výživu nielen zvonka, ale aj zvnútra.

Kedy začať riešiť prvé vrásky?

Aby bola tvoja pokožka pekná a zdravá, môžeš podstúpiť napríklad mezoterapiu, kedy sú už počas jedného ošetrenia do pokožky vpravené aktívne látky presne tam, kde ich máš nedostatok. Tým je zaistená okamžitá hydratácia a pokožka sa stáva zdravšou, pevnejšou a pružnejšou.

A ako je to s tými vráskami, o ktorých sa v súvislosti so ženami neustále hovorí? „Aj keď sa to možno nezdá, vrásky sú tiež ovplyvnené genetikou, životným štýlom či zvýšenou mimickou aktivitou. Ak má klientka pri používaní mimiky výrazné vrásky a chce zabrániť ich prehlbovaniu, je vhodné absolvovať aplikáciu baby botoxu alebo aplikáciu botulotoxínu. Tu netreba zabúdať nato, že aplikácia botulotoxínu slúži ako prevencia pred hlbokými mimickými vráskami. Niekedy k nám prichádzajú klientky po 40-ke na prvú aplikáciu botulotoxínu a tá už nestačí pre želaný efekt,“ uviedol riaditeľ GÉVÉ Kliniky pre Odzadu.sk.

Niekedy estetické zákroky nestačia a je potrebné pristúpiť k plastickej chirurgii. Ako uviedol MUDr. Miroslav Glück, najčastejšie vykonáva facelift a necklift, vďaka ktorému dosiahnu dramatické omladenie aj u klientok po šesťdesiatke.

facelift
zdroj: GÉVÉ kllinika – Facelift a necklift

Kedy sa odporúča plastická úprava nosa alebo pŕs?

Plastický chirurg nám porozprával aj o požiadavkách plastickej úpravy nosa u mladých klientov. Vedela si o tom, že špeciálne pri rhinoplastike sa odporúča počkať minimálne rok po dovŕšení 18. roku života?

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty