Žena a sladkosti

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nervozita, zmeny nálad, nafúknuté brucho a neustále chute na nezdravé a sladké jedlo. Presne toto prežíva väčšina z nás počas svojich dní a takisto pred nimi. Ale prečo počas menštruácie nevládzeme dvíhať činky, s ktorými inokedy cvičíme?

Chuť na nezdravé jedlo či prejedanie je počas menštruácie normálne

Väčšina z nás má počas menštruácie zvláštne chute. Najprv dostaneš chuť na čokoládu, potom zješ všetky nasypané chipsy v miske, no a o hodinu ťa prepadne chuť na palacinky s nutellou. Počas svojich dní si schopná zjesť naozaj všetko a mnohé sa nedokážeme ovládať. Ako k nej patria bolesti, tak i chúťky.

Žena burger
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Dôležitý je celkový proces a nie iba pár dní z tvojho mesiaca, a práve preto musíš počas menštruácie počúvať hlavne svoje telo. Keď žiješ zdravým životným štýlom a na stravu si dávaš vždy pozor, dokážeš sa k nej vrátiť aj po svojich dňoch. A tým, že si dáš počas menštruácie kúsoček čokolády, si naozaj pomôžeš.

Ani s cvičením to nie je ideálne

Ak patríš k ženám, ktoré pravidelne cvičia alebo športujú, určite si si všimla, že nie vždy vládzeš rovnako. Je prirodzené, že počas svojich dní budeš vládať o niečo menej a takisto sa viac spotíš a unavíš. Aj toto je však prirodzený jav, a práve preto je aj tu najdôležitejšie počúvať svoje telo. Nemôžeš to siliť, keď už nevládzeš, no nemala by si ani prestať trénovať. Ak si na cvičenie zvyknutá tvoje telo ho zvládne aj počas tohto týždňa.

Určite nezúfaj, že si počas menštruácie nespálila toľko kalórií alebo si nezodvihla váhy ako inokedy. Je to prirodzené, že naše telo je vtedy oslabené a nie každá z nás to zvládne.

Žena únava
zdroj: Pexels/Andres Ayrton

Váž si to, že si iná

Treba si uvedomiť aj fakt, že každá žena je iná. Ak si sa teda rozprávala s kamarátkou, ktorá nemá s prejedaním ani cvičením problém ani počas svojich dní, je to super. Pochváľ ju a poteš sa s ňou. Ale v žiadnom prípade podľa nej nesúď seba a nezúfaj nad tým, že ty to takto nemáš. Netráp sa nad tým, keď máš počas menštruácie chuť na sladké alebo nevládzeš cvičiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness