elitedaily.com

Colleen Hoover povedala:

„Ona nie je ten typ ženy, pre ktorú by si vyberal svoje bitky. Ona je typ ženy, pre ktorú by si bojoval až do smrti.“

 

Dlho som ťa nenávidela. Nenávidela som ťa za to ako vyzeráš, za to ako sa správaš, za to ako sa obliekaš, ako chodíš alebo čo študuješ. Nenávidela som ťa za všetky záľuby, ktoré máš. Za to, aká si vysoká, chudá a krásna. Tie tvoje dlhé, havranie vlasy. A za to, aká si inteligentná. Nenávidela som tú podobu medzi nami a nenávidela som to, že si. No nenávidela som ťa aj napriek tomu, že som nemala tušenie, kto si.

tumblr_ochlrfv4821rhm7ijo1_1280 napoleonfour.com

Prišla si do nášho života, keď sme to najmenej čakali. Vlastne si myslím, že na tretiu osobu vo vzťahu sa jeden z troch nepripraví nikdy. Vtrhla si do nášho života ako hurikán, ktorý si berie privysokú daň. Boli sme presvedčení, že to prejde. Že spoločne to zvládneme, predsa tak, ako sme to zvládali vždy predtým. Odkedy ťa spoznal často mi o tebe rozprával. Nikdy som to nebrala vážne, veď aj napriek drobným hádkam sme predsa boli šťastní. A navyše stvorení jeden pre druhého.

Myslela som si, že tak, ako si prišla, tak aj odídeš. Dlho po tvojom príchode nič nenasvedčovalo búrke, ktorá príde. No my sme sa čoraz viac hádali a on to čoraz viac vzdával. Už som preňho neznamenala celý svet, čoho odrazom bol čas, ktorý mi bol ochotný venovať. Z každého spoločného dňa stráveného spolu sa stali víkendy, ktoré si na mňa vyhradil a z nekonečných dní sa stali rýchlo končiace sa noci. Čoraz častejšie rozprával o nej a porovnával nás.

Hovoril, že sme si tak veľmi podobné a mňa zraňovalo to, že zrazu existoval niekto iný, kto bol rovnako výnimočný ako ja. Výnimočná. Presne tak o mne celé tie roky rozprával.

tumblr_ocrs35qboe1s48wp6o1_1280 weheartit.com

No bola tu ešte iná vec, ktorá ma na tom všetkom zarážala. A tým bol fakt, že veci, v ktorých sme sa nepodobali predstavovali vlastnosti, ktoré na ľuďoch nenávidel. Boli to presne tie vlastnosti, ktoré nás spojili a ktorými sme spoločne pohŕdali. Alkohol, drogy, cigarety, každá noc strávená v posteli s iným …

Všetky tieto veci sa pre neho zrazu stali prijateľnými a ja som to nechápala. Túžila som len po tom, aby sa mi vrátil naspäť môj chlapec. No ten už nikdy neprišiel.

My dve sme sa nikdy nestretli. Neviem či si ho niekedy ľúbila, či si niekedy premýšľala nad tým, čo medzi nami dvoma bolo a vlastne ani neviem, či si chcela ublížiť zámerne. No po všetkom tom nezáujme som ho musela nechať ísť. A jeho prvé kroky viedli samozrejme k tebe. Plakala som, bola som zranená a cítila som sa podvedená.

tumblr_oh9tybndK41rxrziqo1_1280 foto: napoleonfour.com

Z fotiek som si nás stále porovnávala. Rovnaké havranie vlasy, rovnaké safírové oči, extravagantné oblečenie, make up síce výrazný, ale nikdy nie výrazný príliš. Jediný rozdiel bol v našich povahách. Kým ty si bola víchor, ja som bola pokojná hladina oceánu. Tichá, vždy usmiata, otvorená vždy pre všetkých, ochotná poradiť a pripravená pomôcť. So svojím vlastným svetom, bohatou fantáziou. Typická uzatvorená umelkyňa.

A ty? Hlučná búrka, ktorá tak ako do života príde, tak odíde. So svojimi vlastnými pravidlami. Umelkyňa. Vulgárna, sama seba si tak dobre vedomá. Kým ja som svoje myšlienky nechala plávať na hladine mora, ty si ich rozkričala do celého sveta.

Nikdy sme sa nestretli. Vedela som o tebe len z jeho slov a slov našich spoločných priateľov, ktorí ťa poznali. No aj napriek tomu som ťa začala bezhranične nenávidieť.

14441047_1374812242548288_2107789924387273166_n weheartit.com

A takto to trvalo rok. Potichu som ti v myšlienkach posielala zlú energiu. Myslela som na to, kde asi si, čo robíš, či si s ním. Stále som premýšľala nad tým, prečo si vybral teba. Čím si vlastne iná, lepšia? V duchu som sa samej seba miliónkrát pýtala otázky, ktoré vždy začínali slovom „prečo“?

A dnes je to viac ako rok. Váš vzťah sa v skutočnosti nikdy nezačal a on dnes stojí znova pred prahom mojich dvier a prosí. Ale cesty späť niet. No toto už viac nieje o mne a o ňom. Toto je o mne a o tebe.

Za ten čas sa stále nezmenilo nič na tom, že sa nepoznáme. Nezmenilo sa nič na tom, že som ťa dlhú dobu nenávidela, ale zmenila sa jedna vec. Že po tak dlhom čase som v sebe našla silu a odpustila som ti. Viem, že si to neplánovala. Viem, že si nechcela zámerne ublížiť. Neverím tomu, že si zlý človek. Ani ním byť nemôžeš, keď si ťa sám vybral. Odpúšťam ti. To že si, to že sme si také podobné, to že sme obidve milovali rovnakého človeka.

Odpúšťam ti, no nie preto, žeby si to potrebovala ty. Odpúšťam ti, pretože to potrebujem ja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating