Plná skriňa vecí, nič na seba je bežná realita mnoha žien. Nedala som skúšku? Kúpim si kabelku na utešenie. Urobila som skúšku? Odmením sa novým tričkom.  Vždy je dôvod na kúpu nového kúsku až kým sa v strede noci zobudíš na rachot lebo ti padol vešiak, reálny príbeh z môjho života.

Ľudia sú vizuálne tvory a už počas prvých piatich sekúnd si urobia podľa tvojho štýlu a prezentácie o tebe obraz. Ale ako nájsť ten správny štýl so skriňou plnou vybíjaných opaskov z tvojej punk-rock éry až po 12-centimetrové lodičky vhodné jedine na sedenie?

Nájdi si svoju módnu ikonu

54bc2410ae610_-_hbz-street-style-trends-ss2015-lead-xl

Zdroj: www.harpersbazar.com

Naše staré známe sociálne siete sú v tomto najlepším spôsobom ako začať. Zadaj do Instagramu alebo Pinterestu slovo „style icon“ alebo „módna ikona“ a pusti sa do toho. Ukladaj si, čo sa ti zapáči, vracaj sa k tomu a hľadaj nové námety. Je málo pravdepodobné, že nájdeš presne jednu osobu, ktorej štýl bude tvoj vysnený, ale kombinuj a hraj sa!

Zapíš si, čo sa ti páči

writing-923882_640

Zdroj: www.pixabay.com

Prezri si obrázky, čo si si uložila a zapíš si na papier, čo ťa na nich zaujalo. Farby? Tvary? Vzory? Preferuješ skôr elegantné ženské tvary alebo ťa zaujali viac rifle, tričko a conversky. Štýlov je veľa a človek sa v tom ľahko stratí, preto buď jasná a dôsledná v tvojich pozorovaniach. Sleduj detaily, hlavne tie ťa odlišujú od ostatných.

Odfoť si svoje najlepšie outfity

maxresdefault

Zdroj: www.youtube.com

Tie dni kedy si hovoríš, že by ťa mohli odfotiť pre módnu políciu a ty by si ich prevalcovala. Človek vyzerá inak, keď je spokojný s tým ako vyzerá a každý si to tiež všimne. A outfit dokáže dopomôcť k tomu, aby si sa cítila príťažlivá a neprehliadnuteľná. Buď svoj vlastný vzor!

Nájdi si svoj jedinečný kúsok

7a56ad915e6f4443f149bf144c80c86c

Zdroj: www.pinterest.com

Každá módna ikona má jeden kúsok, ktorý je pre ňu špecifický. Môže to byť jednoduchá retiazka od babky alebo veľký kabát. Tento kúsok sa pre teba stane natoľko osobný, že bez neho to už nebude ono.

Všimni si, čo sa ti v skrini opakuje

5f5c5f018e7de8f7d1b988118941c763

Zdroj: www.pinterest.com

Ak máš v skrini šesť bielych blúzok a päť čiernych sukní tak to znamená, že po tomto kúsku vždy siahneš lebo sa v ňom cítiš príjemne a dodáva ti sebavedomie. Preto opakuj tieto nákupy, experimentuj s podobnými kúskami. Zamieňaj vzory, dĺžku, tvar, možno farbu. Neboj sa, že budeš nudná, pretože tie ružové mini šaty si oblečieš aj tak len dvakrát a nakoniec siahneš po tvojej obľúbenej klasike.

Identifikuj neobyčajné kúsky v tvojom šatníku

DSC_02191-550x364

Zdroj: www.thenester.com

Máš v šatníku pár kúskov, ktoré sa k tebe vôbec štýlovo nehodia, ale predsa ťa zaujali a kúpila si si ich? Tak toto je presne ten smer, ktorým sa vydať keď potrebuješ trošku experimentu. Máš krásnu elegantnú sukňu v záplave riflí a tričiek? Možno toto je tá zmena, ktorú treba skúsiť!

Zvýrazňuj svoje prednosti

9208551-happy-woman-dance-in-forest-Stock-Photo-woman-freedom-nature

Zdroj: www.123rf.com

Dostávaš často komplimenty na tvoje pekné nohy alebo driek? Nesnaž sa silou mocou nasledovať trendy, ale kupuj kúsky, ktoré podčiarkujú práve tvoje prednosti.

Spoznaj samu seba

happy-woman-with-beautiful-smile-253486

Zdroj: www.nandabezzera.som

Krása vychádza z vnútra, preto počúvaj samu seba a svoj inštinkt. Nos to v čom sa cítiš pohodlne ty a nie to čo sa páči iným. Pretože je veľmi populárne nosiť tigrový kabár nemusíš ho mať aj ty, lebo keď to nevieš predať budeš vyzerať komicky. Na druhej strane napríklad krátka kožená bunda z teba môže spraviť divu!

 

Zdroj: https://www.whowhatwear.co.uk/

Zdroj titulnej fotky: www.hellogiggles.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.