Sedíš ticho ako päťkoruna a neveriacky prekrúcaš oči, až si z vnútornej strany zbadáš mozog, ktorý ťa dohnal až sem. Hľadáš únikovú cestu, plán, ktorým by si ukončila túto tortúru, ale nič dôveryhodné ťa nenapadá. Vymknutá spolubývajúca, ktorej musíš letieť otvoriť, či náhle rozbolená hlava, sú už otrepané výhovorky a navyše, i ten najslepejší čašník si už dávno všimol tvoj kyslý výraz, z ktorého všetko vyčítal. Nemá zmysel klamať. A načo aj? Ten zablúdený padlý mimozemšťan si zaslúži poznať pravdu. O tom, ako strašne je mimo a pozadu, ako vzdialené mu je slovo „gentleman“ a že sa správa ako úbožiak. Skúšaš nájsť odpovede nato, ako si len tvoja kamka mohla myslieť, že je to tvoj typ. Prečo sa na zoznamke javil ináč, alebo či si skutočne tak zúfalá, že si myslíš, že rande naslepo ti zaručí vstupenku medzi „non-single“.

Myslím, že neexistuje človek, ktorý by čo len raz v živote nezažil zlé rande. Ak sa mýlim, česť a sláva výnimkám. Typom, ako nemenovaný Janko z Malaciek, by mali udeliť doživotný zákaz randenia. Ten sa vybral za svojou potenciálnou až do ďalekej Bratislavy. Keď k nim prišiel čašník, namiesto dvoch kofôl objednal len jednu – spoločnú. Človeka by napadlo, že v pití z jedného pohára vidí kus romantiky, no opak bol pravdou. Boli v tom len čisté počty. „Vieš, trepať sa sem nie je len tak, to aj niečo stojí. Hádam nám to bude stačiť, neva?“ Tento príbeh sa naozaj stal a nie, nemyslím, že by sa cítil trápne. Zmraziť účty na sociálnych sieťach by mali aj tým, ktorí sa divia, prečo o nich nie je záujem, keď v profile majú uvedený stav „ženatý“. Keď sa tvári extra „rich“, je tiež hlava zrelá na facku. Asi nepostrehol, že schválne som si neobjednala najdrahšie päťchodové jedlo z menu, hoci vyzerá, že nato má. Ďalší typ, pri ktorom mi od zívania vidno mandle, je krásavec, ktorý celý čas hovorí len o sebe a jediné, čo ho o mne zaujíma je, či si na jeho žvásty nájdem čas aj zajtra. Keď mi ukazuje v poradí piatu fotku z posilky, volám barmana a pýtam účet. Hlavne nech tú ruku nedvihne on, musela bych vytiahnuť žiletku. Potom sú tu pohodlní, tzv. „nem-cash“ hráči, ktorí sa nechajú na rande ženou priviezť aj odviezť a dokonca ju nechajú zaplatiť aj za kino a s Colou k tomu. Veď ju treba otestovať, či to nie je zlatokopka. Na ďalší krát, ak k nejakému ďalšiemu dôjde, zabudne si peňaženku. Toľká smola, má v nej všetky karty. Najmenej bolestivé sú typy, pri ktorých zistíte, že si nemáte čo povedať. Aspoň vás nik neruší a vy si môžete vychutnávať delikátne jedlo bez zbytočných rečí. Nevadí, že sa pri vás už tretíkrát otočil za inou? Slepotu vám predsa nesľúbil a ak máte problém so sebavedomím, viete koho vyhľadať.

Prvé rande bývajú zradné. Nie vždy vyjdú podľa našich predstáv. Zato každé z nich nám povie čo to o nás, o nich, o vlastnostiach, ktoré sme a ktoré nie sme schopné akceptovať. Hoci si myslím, že v živote ma už nič nedokáže prekvapiť, stále sa nájdu takí, s ktorými sa stretnem hneď dvakrát. Prvýkrát i naposledy.

foto: Mattia Pelizzari

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating