Najhorší pocit je ten, keď niekoho miluješ, ale on teba nie. Nešťastná láska je niečo, čo by som nepriala nikomu.

Ak si sa v takejto situácii ocitla, prinášam ti článok, kde sa dozvieš spôsoby, ako prestať milovať niekoho, kto ti lásku neopätuje.

Napíš si všetky momenty, kedy to medzi vami nefungovalo

Zapíš si naozaj všetky momenty, kedy si sa cítila nespokojná a maj tento zoznam pri sebe. Prečítaj si ho vždy, kedy začneš premýšľať o tom, že ho miluješ a máš rada. Všetci si niekedy idealizujeme lásku, ktorú sme mali, ale zakaždým tu budú aj nepekné spomienky, ktoré bolia. A v neopätovanej láske je ich viac.

Nauč sa rozlišovať medzi láskou a túžbou

Je v poriadku po niekom túžiť alebo niekoho chcieť. Je to prirodzená potreba, ale nauč sa vidieť rozdiely medzi láskou a túžbou.

Uvedom si, že láska by ti mala pomáhať rásť a nie opak

Láska by ti mala pomôcť cítiť sa lepšie a rásť vyššie. Nenechaj si v živote niekoho, kto je tvojou súčasťou len pri tragických momentoch a smutných zážitkoch. Neopätovaná láska je smutná viac, ako sa o nej hovorí a prináša so sebou len smútok. Nie je to pravá láska.

Preruš všetky kontakty

Je fajn byť s niekým, koho miluješ, kamarátka. Myslíš si, že aspoň takto budete spolu v kontakte a budeš ho mať aspoň nachvíľu. Avšak toto myslenie nie je správne, pretože si zbytočne predlžuješ trápenie. Mala by si prerušiť všetky kontakty, aby si na neho nemyslela a nedržala v sebe nádej.

Vyhraď si čas na „smútok“

Odolávanie to len zhoršuje. Hranie sa na silnú osobu to len zhoršuje. Vyhraď si čas na plakanie – plač tak dlho, ako sa ti bude chcieť. Strata toho, koho miluješ je veľmi bolestivá. Po plači a smútku ho nechaj ísť a miluj sa dosť na to, aby si sa postavila na nohy a začala na sebe pracovať.

Nečakaj, že ho prestaneš milovať ak budeš celý deň v posteli

Neočakávaj, že sa cez neho prenesieš tak, že budeš celý deň ležať v posteli a jesť zmrzlinu. Choď von, zabav sa, zavolaj priateľky a rob to, čo máš rada. Zamiluj sa znovu do vecí, ktoré si robila predtým, než prišiel do tvojho života.

Prijmi to, že bol tvojou súčasťou ale nemôže byť v tvojom živote

Nie každý človek v tvojom živote musí zostať navždy. Niekedy ľudia prídu, zabavia sa a odídu. Niečo nás naučia a nechajú nám zlomené srdce. Neznamená to však, že ho musíš nenávidieť. Bol s tebou, trávili ste spolu čas a máte spolu spomienky. Nemôže však zostať v tvojom živote, pretože by ti len ubližoval. Prijmi to.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.