stocksy.com

Ak nie si až tak úplne spokojná so svojou postavou, tak mám pre teba niekoľko typov, ako sa dostať do formy.

Od prechádzky k behu

Počas takej príjemnej poobednej 30 minútovej prechádzky okrem niekoľkých spálených kalórií, načerpáš zo slniečka pre telo prospešný vitamín D. Na druhej strane, ak si náročnejší typ odporúčam ranné behy, sama som ich minulý rok praktizovala. Naozaj osviežujúce začatie rána…

Plávanie

Okrem toho, že to prospeje tvojej chrbtici, je plávanie jedna z kardio činností, pri ktorých si formuješ postavu a samozrejme aj chudneš. Neverila by si, akú môžeš mať svalovicu po polhodinovom plávaní (samozrejme s prestávkami).

HIIT

Chceš si zacvičiť, ale nechceš tomu venovať veľa času? Vysoko intenzívny intervalový tréning je pre teba ako stvorený! Jeho podstatou je, že určitú dobu intenzívne cvičíš a určitú dobu odpočívaš (napr. 40 sekúnd cvičenie a 20 sekúnd pauza). Môžeš si perfektne precvičiť celé telo a nezaberie ti to veľa času. Počas 20 minút takéhoto tréningu spáliš viac kalórií, ako pri hodinovom behu.

Stačí len sadnúť za internet a „vygoogliť“ si nejaký tréning – nájdeš ich tak kopec, ak nie aj dva. Čo k tomu potrebuješ? Nič konkrétne, len tenisky, vodu a super dynamickú náladu, prípadne ak si chceš aj zaposilovať postačia ti jednoručky, prípadne závažia na nohy, ktorých cena je naozaj symbolická 🙂

Jpeg
zdroj: Jpeg
foto: autor

Online tréningy

Môj tip pre teba sú online tréningy, ktorých je na internete naozaj veľa. Prepadla som im tento rok… Nájdeš tam rôzne druhy tréningov s vlastnou váhou, jógou, HIIT atď. Pri takomto cvičení potrebuješ karimatku, uterák a max. jednoručky s váhou, ktorú si vyberieš a samozrejme vodu. Takéto tréningy nájdeš zdarma alebo platené, ale nemusíš sa báť zaplatíš zaň rozhodne menej ako za fitko (cca 5-10 eur mesačne). Najväčšou výhodou je, že si môžeš zacvičiť kedykoľvek budeš chcieť aj v pohodlí svojho domova a každý deň si môžeš zacvičiť iný druh tréningu.

Cvičeniu zdar 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness