Photo by Tamara Bellis on Unsplash

Rozchod je niečo, na čo snáď nikdy nebudeš pripravená. Najmä, ak žiješ v domienke, že všetko v tvojom vzťahu je v poriadku, môže ťa to obzvlášť zraniť. Zrazu sa ti zrútil svet a tvoje dni vypĺňa plač, smútok a obviňovanie sa. 

Premýšľaš nad tým, kam zmizla vaša rozprávka. Prečo je tak krásnej láske zrazu koniec? Si tomu na vine? Čo si spravila zle? Nuž, len ťažko teraz pochopíš, že nič. Za rozchod môžu vždy dvaja, teda, ak si on nenašiel inú či neprišiel s debilnou výhovorkou. Vtedy rozhodne za nič nemôžeš. Pouč sa z toho vzťahu, zober si na pamiatku to dobré a na pripomienku to zlé, pretože teraz sa musíš dať dokopy. Obviňovanie ťa nikam neposunie.

Samozrejme, tvoje negatívne pocity sú na mieste a musíš ni nimi prejsť. Plač, keď sa ti chce plakať, krič, keď máš chuť. Vyventiluj sa akokoľvek chceš, len sa nikdy pred ním nezhadzuj. Okrem toho je povolené všetko. Možno máš pocit, že je to najhoršie obdobie, ktoré si kedy zažila, a že nikdy neskončí. No zasmeješ sa nad tým skôr, ako si môžeš myslieť. Jedného dňa sa zobudíš a zistíš, že kameň z tvojho srdca spadol a ty sa zhlboka nadýchneš.

Teraz je čas dať dokopy svoj vlastný život. Možno to bude pre teba šok mať toľko času iba pre seba, no je čas postaviť sa z postele. Začni s maličkosťami, ktoré ťa obklopujú. Potrebuješ nový štart, nový vzduch a zmena by ťa mala obklopovať, aby si si uvedomovala, že začala nová etapa. Uprac si šatník, zmeň izbu, bývanie, nájdi si novú prácu, nové hobby, ostrihaj si vlasy … máš toľko možností! Všetko to ti pomôže prísť na iné myšlienky.

Teraz môžeš robiť všetko to, čo chceš len ty! No nie je to úžasné? Venuj čas svojej rodine a priateľom, ktorých si kedysi zanedbávala. Práve teraz sa ti otvorili všetky tie skvelé možnosti. Nestrácaj čas premýšľaním o minulosti. Nezabíjaj vlastné svedomie a ego tým, že ostaneš zakliesnená v spomienkach. A hlavne, neobviňuj sa dookola. Ty nie si zodpovedná za všetko, čo sa v tvojom živote stalo. Nemá zmysel kvôli tomu nevidieť slnko, ktoré je na oblohe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating