Ak sa opýtaš kohokoľvek, kto si v živote prešiel niečím neľahkým kto pri ňom stál, pravdepodobne ti odpovie, že to boli najbližší. Rodina.

Nie nadarmo sa všade dookola hovorí, že práve rodina je tou najdôležitejšou súčasťou človeka. Väčšina kamarátok ťa vo chvíľach neistoty a neúspechu opustí. Rodina Ti však nikdy nepovie nie. Ak máš navyše sestru, tak si dostala od života viac, ako si si vôbec niekedy mohla priať.

foto:weheartit.com

Ak máš sestru, určite ste si spolu prešli už všelijakými obdobiami v živote. Najprv ste si liezli na nervy. Hádali ste sa o hračky a maminu pozornosť. Potom ste si možno trochu aj závideli. Krajšie vlasy, hnedé oči, menší nos. Lepšieho frajera s belšími zubami. Naťahovali ste sa kvôli maličkostiam a občas prechádzali okolo seba v dome, akoby ste sa ani nepoznali. A to všetko len preto, lebo jedna mala na chvíľu možno to, čo chcela tá druhá.

Časom však rastiete, nie len výškou. Dospievate. Dozrievate. Vaše problémy sú odrazu úplne iné, ako boli pár rokov dozadu. A Vy si zo dňa na deň uvedomíte, aké ste si blízke. Že to nie je len o spoločných rodičoch či domove. Ale aj o spoločných pocitoch, emóciách, zážitkoch. O spoločných túžbach, záujmoch. A najmä o jednej z najúprimnejších lások, akú v živote môžete prežiť.

foto:pixabay.com

foto:pixabay.com

Možno si neuvedomuješ, čo vlastne znamená mať sestru. Máš kamarátky a tie sú pre Teba osobami, ktorým sa zdôveruješ so svojimi tajomstvami a trápeniami. Potom však možno nastane v Tvojom živote zlom, kedy nebudeš vládať niečo povedať ani kamarátke.

A práve vtedy si uvedomíš hodnotu sesterstva. Lebo práve sestra bude tá, ktorú zavoláš na návštevu do mesta, kde bývaš, vezmeš ju na kávu do tvojej obľúbenej kaviarne a hneď ako nastane správna chvíľa to na ňu celé vysypeš. Vieš, že Ťa nebude súdiť ani hodnotiť Tvoje rozhodnutia. Lebo je to sestra. Pijete rovnakú kávu, zbožňujete rovnakú čokoládu a na väčšinu vecí máte podobný názor. A vieš, že ak Ťa bude potrebovať ona, tiež tu pre ňu vždy budeš. Aj o polnoci. Precestuješ pokojne aj celú republiku, ak bude akútne potrebovať tvoje objatie.

foto:weheartit.com

foto:weheartit.com

Od sestry nikdy skutočne neodchádzaj. Aj keď sa pohádate a nenájdete ani po hodinách či dňoch (prípadne týždňoch) spoločnú reč. Nikdy neodchádzaj a nikdy neodmietni pomôcť jej. Lebo je to sestra. Žiaden iný špeciálny dôvod neexistuje. Možno sa nebudete rozprávať týždeň, ale keď ju uvidíš a spoznáš, že sa trápi, nikdy ju v tom nenechaj samú. Ona Ti to vráti práve vo chvíli, keď budeš potrebovať ty ju.

Mať sestru neznamená len mať súrodenca. Mať sestru znamená mať kamarátku, ktorá Ti vždy odpíše, zavolá, zaplatí Ti obed, bude Ťa počúvať a nechá Ťa plakať. Ale nie dlho, len dovtedy, kým to budeš potrebovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.