Muž chce vzbudiť žiarlivosť

Rozpráva o iných ženách

O novej kolegyni, náhodnej žene na ulici alebo o známej, ktorú stretol v meste či v obchode. Chváli ich vzhľad či úspechy a porovnáva ich dokonca aj s tebou. Samozrejme, že ty si v jeho očiach „tá horšia“ a chce, aby si bojovala o jeho priazeň.

Flirtuje s inými ženami pred tebou

Skladá im komplimenty alebo dokonca využíva reč svojho tela, aby im dal najavo, že má záujem. Nerešpektuje pritom to, že si vedľa neho, tvári sa, ako by si ani neexistovala.

Zrazu na teba nemá čas

Doteraz ste spolu chodievali von, písali si alebo volali, no z ničoho nič sa odmlčal a netrávi s tebou svoj voľný čas. Ak sa k tomu pridá postovanie fotiek s kamarátmi, chce ti dať jasne najavo, že si za teba našiel náhradu. Myslí si, že vzbudiť v tebe žiarlivosť je asi jediný spôsob, ako si ťa získať.

Žiarli na teba

Skúša to reverznou psychológiou. Myslí si, že ak bude on žiarliť na teba, začneš aj ty na neho. Takto to ale funguje len málokedy a akurát tak môže docieliť to, že si ho prestaneš vážiť a nebudeš sa o neho vôbec zaujímať.

Všimla si si, že by na teba niektorý muž skúšal takéto veci? Ako si v takej chvíli reagovala?

Žiarlivosť je emocionálna reakcia, ktorá môže mať vo vzťahu (aj v tom začínajúcom) negatívny vplyv. Je prirodzené byť občas žiarlivou, ale keď sa táto emócia stáva prehnane intenzívnou a zasahuje do spokojnosti partnerstva, je dôležité naučiť sa ju riadiť. V nedávnom článku nájdeš 6 krokov, ako ju prekonať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating