Ako schudnúť na bruchu
Photo by Jane Sundried on Unsplash

Trápia ťa známe jamky alebo koža, ktorá skôr pripomína šupku od pomaranča? Ak áno, potom vieš, že reč je o celulitíde. Vyskytuje sa najmä u žien a kvôli jej existencií sa často cítime nekomfortne. Nerob si z toho veľkú hlavu, je prirodzená. Portál Medical News Today, All women’s talk a Sunday edit o nej priniesli bližšie informácie.

Príčiny rôzneho druhu

Hoci sa celulitída vyskytuje aj u mužov, pri ženách je omnoho častejšia. Dôvody jej vzniku sú rôzne: hormóny, vek, genetika, životný štýl. 

Nemusíš sa za ňu hanbiť, pretože je súčasťou ženského tela. Keď s tým však chceš niečo spraviť, pozri sa na svoju stravu. Prijímaš jedlá, ktoré obsahujú veľa soli alebo cukru? Rovnako nie sú prospešné ani presladené nápoje a nedostatok pohybu.

Pomaly už nastáva leto, tak prečo sa neísť opaľovať k vode? Bojíš sa, ako by sa na teba ľudia pozerali? Nevšímaj si to a nezačni sa kvôli celulitíde obmedzovať. Tu sú 4 dôvody, prečo sa za ňu nemusíš hanbiť:

Nie, neznamená na to, že si tučná

Celulitídu nemajú iba ženy plnších tvarov. Nech by si mala akýkoľvek typ postavy, aj tak sa tieto jamky môžu vyskytnúť na tvojich stehnách, či iných partiách. Určite si už niekedy videla paparazzi fotky známych celebrít.

Už niekoľkokrát svetom preleteli správy, že aj úspešné modelky majú celulitídu. Prečo? Je to prirodzené a niet sa za čo hanbiť.

Dokážeš sa jej vzoprieť

Akceptuj samú seba a svoje telo. Prijmi ho také, aké je. Aby si celú situáciu zvládla lepšie, existuje tu možnosť prevencie. Skús obmedziť jedlá, ktoré sú príliš kalorické a obsahujú veľké množstvo soli a cukru.

To však neznamená, aby si teraz začala držať drastické diéty. Nie. Len skús žiť troška zdravšie a nezabudni ani na pohyb. Veď jedna dlhšia prechádzka by ti neublížila, či?

Neboj sa vykročiť zo svojej komfortnej zóny

Ak nevieš zo začiatku nabrať odvahu, dopraj si čas. Daj si krátke šortky, šaty, či sukňu, keď ideš von s ľuďmi, pri ktorých vieš, že by ťa neodsudzovali. Práve naopak, pochválili a podporili by ťa. Presne toto sú tie malé kroky, vďaka ktorým postupne vystúpiš z komfortnej zóny a užiješ si leto naplno.

Tvoju hodnotu neurčuje pomarančová šupka

Niekto by povedal, že je to klišé, ale si ďaleko viac než len tvoje telo. Určite máš pri sebe ľudí, ktorí ťa dôverne poznajú a vedia, aká si vzácna. Toho sa drž. Krása nie je všetko, ani zďaleka nie.

Preto, ak máš pocit, že sa ti pomaly rúti svet, kvôli tejto prirodzenosti ženského tela, zhlboka sa nadýchni. Pozri sa na seba do zrkadla a povedz nahlas všetko, čo máš na sebe rada. Istotne toho nebude málo.

Zdroj: Medical News Today, All women’s talk a Sunday edit

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty