Photo by Tim Marshall on Unsplash

Všetci robíme chyby a hoci dokážeme odpustiť, zabudnúť je ťažšie. V tomto sú rovnako komplikované partnerské vzťahy, ktoré sa často bolestivo ukončia. Pocit zlomeného srdca a samoty je ťažký, možno preto sa chce k tebe vrátiť. Mala by si mu dať druhú šancu? Portál Bolde, Bustle a Relationship rules uviedli dôvody, podľa ktorých by si si to mala premyslieť.

Nenechaj sa obalamutiť

Slová majú silný účinok, ale činy sú viac. Zamysli sa, čomu dokážu pomôcť iba prázdne sľuby? Ak by ste sa dali naspäť do kopy, možno chvíľu by sekal dobrotu a zrazu by sa to vrátilo do starých koľají. Láska je mocná, ale nedovoľ, aby ťa obrala o tvoje racionálne myslenie. Never sladkým rečiam, kvôli ktorým by si tú bolesť prežívala znova.

Nezabúdaj na dôvod ukončenia vzťahu

Keď sa smútok zmieša so zostatkovými emóciami, v našej hlavé vznika iba jedno – chaos. Práve v tom momente je jeho ospravedlnenie spásou a máš chuť vrhnúť sa mu do náručia. Ešte predtým by si sa mala poriadne zamyslieť. Čo bol dôvod vášho rozchodu? Iste, majú na ňom podiel obe strany, ale všetko závisí od tejto jednej informácií. Spomeň si, ako sa k tebe správal v poslednom období a vtedy učiň dôležité rozhodnutie.

Neboj sa samoty

Dať mu druhú šancu len kvôli tomu, že si nevieš zvyknúť na to prázdno, ktoré po ňom zostalo, tiež nie je správny dôvod. Je to sila zvyku. Presne, ako si sa naučila písať mu každé ráno, rovnako sa toho vieš zbaviť. Len sa tej zmeny nesmieš báť. Predtým si žila bez neho, v čom je teraz rozdiel? Prečo by malo všetko závisieť od jeho existencie? Nepoužívaj ako výhovorku to, že ho stále ľúbiš. Láska v mnohých prípadoch nestačí.

Nenechaj sa ovládať citmi

City sú mocné a často kvôli nim vykonávame veci, ktorý by sme za normálnych okolností neurobili. Najťažšie to je, keď sú práve v rozpore s naším logickým myslením. Možno ho stále ľúbiš a možno sa len bojíš, že si už nikoho lepšieho nenájdeš. To je nezmysel. A vieš prečo? Ten správny by ti nedal jediný dôvod na to, aby si na koniec čo i len pomyslela.

Presne vedel, čo ti robí

Chyby sa dejú. Veď sme len ľudia. Lenže nemala by s veriť nikoho chabým výhovorkám. Keď sa zámerne vyhýbal kontaktu s tebou, bol s druhou…presne vedel, čo to spôsobí tebe a vášmu vzťahu. Nespoliehaj sa na jeho prvoplánové ospravedlnenie. Ak sú vo vzťahu problémy, ktoré sa dajú riešiť, netreba od nich utekať a už vôbec nie k niekomu inému.

Všetko zneužíva proti tebe

Chce sa vrátiť, no nedokáže prevziať zodpovednosť za svoju pokazenú robotu. To čo je za prístup? Zrejme sama žasneš nad tým, aké slová zo seba dostal a teraz máš nepríjemného chrobáka v hlave. Nenechaj sa zmanipulovať. Ak všetku vinu hodil na teba – či už zneužil tvoje city v prospech situácie alebo ťa priamo obvinil z toho, že ty si napríklad dôvodom jeho nevery, zabuchni mu dvere pred nosom. Takýto človek by ťa dostal do svojej siete klamstiev, z ktorej sa dostáva veľmi ťažko. Radšej ruky preč.

Zdroj: Bolde, Bustle a Relationship rules

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating